Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

WIECZÓR POEZJI PASTELOWYCH

8 czerwca w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku odbył się „WIECZÓR POEZJI PASTELOWYCH”. Spotkanie literackie poprowadziła Katarzyna Chybała.

8 czerwca w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku odbył się „WIECZÓR POEZJI PASTELOWYCH”. Spotkanie literackie poprowadziła Katarzyna Chybała. Krzysztof Maria Szarszewski opowiedział o swoim dorobku literackim. Przede wszystkim bardzo bliska mu jest poezja egzystencjonalna związana z naszym bytem na Ziemi, a także reminiscencje z podróży. Sam autor podkreślał, iż wszystkie jego liryki powstawały pod wpływem różnych doświadczeń życiowych.

Oprócz doznań literackich można było także zobaczyć twórczość artystyczną Katarzyny Żakowskiej w postaci obrazów. Całą oprawę artystyczną tworzyła sentymentalna muzyka.

Krzysztof Maria Szarszewski urodził się 19 lutego 1955 r. w Toruniu, gdzie do dzisiaj mieszka. Z pewną dozą skromności dodaje, iż to czysty przypadek obchodzić urodziny z wielkim astronomem i patronem jego uczelni. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA w Toruniu. Korzenie swoje wywodzi z podwarszawskiego Pustelnika, gdzie pradziad – hrabia Jan Łoń – rotmistrz ułanów miał majątek ziemski. Jako najstarszy prawnuk odziedziczył po nim skarb – szablę – dar Józefa Piłsudskiego za odniesione rany w wojnie polsko – rosyjskiej… talenty zaś po mamie. Lata młodzieńcze spędził na nauce, którą kochał z wzajemnością a za przykładem ojca na wyczynowym uprawianiu sportu – hokeja na lodzie (gra do dziś), piłki nożnej i kolarstwa w klubie Pomorzanin Toruń. Pisze od dzieciństwa, od kolonijnych ognisk w Ponarach a początki (poważnej) twórczości literackiej datuje od 1971 r. Doczekał się czternastu obszernych tomików poezji oraz jedenastu audiobooków w mistrzowskiej interpretacji – bo MISTRZA MOWY POLSKIEJ i przyjaciela DARKA BERESKIEGO. Wiele jego wierszy przetłumaczono na język angielski, niemiecki, rosyjski, rumuński. Szczególnie ceni tomiki w serii LIRYK NAJPIĘKNIEJSZYCH – POETÓW POLSKICH…

Foto i tekst:


Alina Wilkoszewska
Muzuem Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku