Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

„Stan wojenny i kryzysowe lata 80-te w Łęczycy” – gra miejska

W czwartek 23 września 2021 roku w Łęczycy odbyła się gra miejska „Stan wojenny i kryzysowe lata 80-te w Łęczycy”. Zapraszamy na relację.
Uczestnicy Gry przenieśli się do lat 80-tych XX wieku i ich zadaniem było kupienie kilku towarów w sklepie. Otrzymali wcześniej listę zakupów oraz niezbędne kartki na żywność talon oraz pieniądze. W sklepie „Społem” nie udało się kupić wszystkich produktów. Brakujący produkt z listy zakupów kupili w sklepie Pewex za dolary  zakupione „cinkciarza”. Na maszynie do pisania stworzyli ulotkę w której wyrazili swoje niezadowolenie z zaopatrzenia w podstawowe produkty. Z taką ulotką zostali zatrzymani przez ormowca, który odprowadził ich do radiowozu milicyjnego. Funkcjonariusze skierowali ich do wykonania czynu społecznego, na którym wykonali transparenty na pochód pierwszomajowy. Z tymi transparentami po bacznym okiem ormowca ruszyli w pochód ulicami Łęczycy.

Celem Gry było pokazanie młodemu pokoleniu jak żyli ich rodzice i dziadkowie w okresie stanu wojennego w latach 80-tych, poznanie najnowszej historii Polski, rozwijanie właściwych relacji w kontaktach społecznych.

W grze wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy, Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej z Łęczycy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Łęczycy  oraz Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie. Zwyciężyła drużyna ze Stemplewa.

Organizatorem gry był Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy.

Gra odbyła się w ramach projektu „Łęczyckie wyprawy literackie” w programie „Partnerstwo dla książki 2021” ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dziękujemy grupie Militarni Łęczyca za udostępnienie pojazdu UAZ 469.

Za pomoc w przeprowadzeniu gry dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy oraz Muzeum na Zamku w Łęczycy.


źródło: inf. prasowe

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Konopnickiej 11, 99-100 Łęczyca

Kontakt

http://www.bibliotekaleczyca.pl/