Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Pianista Georgijs Osokins w Filharmonii Łódzkiej

W piątkowy wieczór w Filharmonii Łódzkiej (godz. 19.00) dla łódzkich melomanów zagra finalista XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, łotewski pianista, 22-letni Georgijs Osokins. Orkiestrę Symfoniczną FŁ poprowadzi dyrygentka, Marzena Diakun. W sobotę FŁ zaprasza na warsztaty dla dzieci i koncert Odkrywców Muzyki, a w niedzielę – recital Radosława Marca.

W piątkowy wieczór w Filharmonii Łódzkiej dla łódzkich melomanów zagra finalista XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ulubieniec publiczności, łotewski pianista, 22-letni Georgijs Osokins. Nie dość, że wystąpi taka gwiazda, to jeszcze Orkiestrę Symfoniczną FŁ poprowadzi dyrygentka, Marzena Diakun. To będzie naprawdę emocjonujący wieczór!

Wejściówki, w ograniczonej ilości, będą dostępne jak zwykle godzinę przed koncertem.

W sobotę warsztaty i koncert Odkrywców Muzyki, a w niedzielę – recital Radosława Marca i brzmienie organów, barokowych oraz romantycznych.
 

KONCERT SYMFONICZNY
26 MAJA 2017 /PIĄTEK /19.00

Solistą w pełnym wyzwań technicznych i ekspresyjnych III Koncercie fortepianowym d-moll Siergieja Rachmaninowa będzie łotewski pianista Georgijs Osokins. Finalista XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 r., ulubieniec publiczności konkursowej. Był wówczas 20-letnim studentem Juilliard School of Music i miał na koncie nagrody w kilku konkursach. Urodził się w Rydze, a na estradzie zadebiutował jako 10-latek wykonaniem Koncertu d-moll Mozarta wraz z Narodową Orkiestrą Łotwy. III Koncert Rachmaninowa grał w 2016 r. w berlińskim Konzerthausie z Orkiestrą Akademii Muzycznej z Rygi.
Orkiestrę Symfoniczną FŁ poprowadzi Marzena Diakun, dyrygent-asystent Orchestre Philharmonique de Radio France. Laureatka II nagrody: na IX Międzynarodowym Konkursie im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach i na prestiżowym 59. Konkursie Dyrygenckim w ramach Festiwalu „Praska Wiosna”. Dyrygent-asystent Boston Symphony Orchestra podczas Tanglewood Music Festival w USA; stypendium ufundowała maestra Marin Alsop, szefowa Baltimore Symphony Orchestra.
Koncert rozpocznie „Noc na Łysej Górze” Modesta Musorgskiego, a w jego drugiej części zabrzmi „Symfonia fantastyczna” Hectora Berlioza

Wykonawcy: Georgijs Osokins – fortepian, Marzena Diakun – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
Program: Modest Musorgski – „Noc na Łysej Górze”, Siergiej Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30, Hector Berlioz – Symfonia Fantastyczna op. 14

Spotkanie przedkoncertowe poprowadzi Magda Jackowska (g. 18.15, Sala Kameralna).

 

ODKRYWCY MUZYKI
– warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat
27 MAJA 2017 /SOBOTA /10.00 – warsztaty /12.30 – koncert

„Wiosenne trele”
Polski Kwartet Fletowy w składzie: Robert Nalewajka – flet C; Marcin Stawiszyński – flet C, flet piccolo; Marcin Kamiński – flet C, flet altowy; Tomasz Kiniorski – flet altowy, flet basowy

 

RECITAL ORGANOWY
28 MAJA 2017 /NIEDZIELA /17.00

Z recitalem wystąpi organista Radosław Marzec, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i jej absolwent. Swoje umiejętności doskonalił w Konserwatorium Muzycznym w Strasburgu i na kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich organistów, jak Marie-Claire Alain, Guy Bovet, Herbert Wulf, Jean Guillou czy André Stricker. Głównym przedmiotem jego zainteresowań jest muzyka dawna, ale chętnie interpretuje także dzieła romantyczne i współczesne. Występuje w kraju i za granicą solo, a także w duecie „Cellorganic” ze swoją żoną, wiolonczelistką Renatą Marzec. Jest autorem książki „Interpretacja utworów organowych Jana Sebastiana Bacha w świetle źródeł XVIII-wiecznych”. W FŁ artysta wykona utwory lipskiego kantora oraz hiszpańskiego kompozytora późnego renesansu, Francisco Correa de Arauxo. W drugiej części wieczoru usłyszymy kompozycje Franza Liszta, który „przesiadywał godzinami przy organach i poszukiwał sposobu, aby jak najlepiej oddać pomysły swojego geniuszu i nadać twórczej fantazji siłę oddziaływania”. W Preludium i Fudze na temat B-A-C-H Liszt oddał hołd wielkiemu Janowi Sebastianowi, natomiast swojemu zięciowi i przyjacielowi poświęcił utwór „Nad grobem Richarda Wagnera”.

Wykonawcy: Radosław Marzec – organy
Program
organy barokowe: Johann Sebastian Bach – Sonata triowa C-dur BWV 529, Francisco Correa de Arauxo – „Facultad organica”, Johann Sebastian Bach – Preludium i Fuga G-dur BWV 541; organy symfoniczne: Ferenc Liszt – Preludium i Fuga na temat B-A-C-H, „Nad grobem Richarda Wagnera”, Fantazja i Fuga na temat chorału „Ad nos, ad salutarem undam” z opery „Der Prophet” G. von Meyerbeera

Prowadzenie koncertu: Marcin Majchrowski

 

MECENASEM SEZONU 2016/2017 JEST PKO BANK POLSKI

BILETERKI FŁ UBIERA FIRMA MAKALU

 

DO ZOBACZENIA W FILHARMONII

 

Milena Ostrowska
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Fot. Marcin Torbiński