Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

MEDIOKRACJE - gra miejska nowej generacji

W Bełchatowie, w ramach projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Topografie z Łodzi, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, zrealizuje jedną z pierwszych polskich gier miejskich nowej generacji – tak zwaną Grę Alternatywnej Rzeczywistości.

W Bełchatowie w ramach projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stowarzyszenie Topografie z Łodzi, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie zrealizuje jedną z pierwszych polskich gier miejskich nowej generacji – tak zwaną Grę Alternatywnej Rzeczywistości. Gra przeniesie sytuacje znane z filmów, gier czy literatury wprost na bełchatowskie ulice.

Interaktywna, fabularna gra miejska (Gra Alternatywnej Rzeczywistości) będzie zarówno atrakcyjnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności a przy okazji - źródłem wiedzy na temat zjawiska zwanego przez badaczy „konwergencja medialna”, czyli przenikaniu się gier komputerowych, telewizji, internetu, telefonów komórkowych, filmu i przestrzeni miejskiej, co razem składa się na skomplikowany krajobraz medialny współczesności.

Wstępem do realizacji projektu będzie wykład gościnny Mirosława Filiciaka, medioznawcy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej pt. „Media, wersja beta. Film i telewizja w czasach gier komputerowych i internetu”. Wykład odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 18:00, w sali koncertowej MCK.

O Stowarzyszeniu: „Stowarzyszenie Topografie stara się pokazywać przestrzeń miejską jako źródło wszechstronnej inspiracji. Koncentrujemy się na działaniach na obszarze województwa łódzkiego ze szczególnym naciskiem na Łódź. Łodzian zachęcamy do nawiązywania pozytywnej relacji ze swoim miastem, a osobom z innych miejsc Polski i świata zwracamy uwagę na te cechy Łodzi, które pozwalają lepiej zrozumieć rozwój nowoczesnych społeczeństw. W tym celu prowadzimy Punkt Kultury Prexer-UŁ, tworzymy gry miejskie, realizujemy projekty związane z historia regionalna, organizujemy przedsięwzięcia kulturalne – zarówno duże i wieloletnie, jak i całkowicie spontaniczne – oraz angażujemy się w działania na rzecz rozwoju Łodzi i regionu łódzkiego nie tylko w obszarze kultury. Główne obszary działania: Punkt Kultury Prexer-UŁ – niezależne centrum kultury w Łodzi (www.prexer.org) Departament Gier – organizacja gier miejskich (www.departamentgier.pl) Miastograf – działania z zakresu gromadzenia historii lokalnej (historie mówione) Mamy doświadczenie w zarzadzaniu kompleksowymi projektami. W ciągu ponad 5 lat działania zrealizowaliśmy 25 dużych projektów kulturalnych o łącznym budżecie prawie 500 000 zł. Współpracowaliśmy, pozyskując środki, z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury, Wydziałem Promocji UMŁ, Wydziałem Edukacji UMŁ, Biurem Promocji i Współpracy z zagranica UMŁ, Departamentem Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, Fundacja Orange, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz licznymi polskimi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt gier miejskich, m.in grę “Einblicke” rozgrywana równocześnie w Łodzi i w Berlinie, tygodniowy cyklu gier miejskich "Czasownicy" w Sosnowcu oraz gry edukacyjne "ŁódzBój" i "Mediokracja".

Więcej informacji o grach realizowanych przez Stowarzyszenie Topografie: www.departamentgier.pl

Mariola Biniek