• Wydarzyło się

  ŁóPTA rozstrzygnięta!

  Za nami 30. jubileuszowa edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich - ŁóPTA, podczas której obejrzeliśmy 15 spektakli przygotowanych przez grupy teatralne z całego regionu.

  O przygodach na morzu i lądzie

  We wtorek, 10 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych na jesień spotkań oranizowanych we współpracy z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim O/Łódź. Tym razem dr Maciej Salski opowiadał o swoich rejsach żeglarskich. Kolejne spotkania podróżnicze odbędą się 14 listopada i 5 grudnia.

  SPOTKANIE PODRÓŻNICZE – „NA JEDWABNYM SZLAKU”

  12 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna  w Łęczycy zorganizowała dla swoich czytelników i przyjaciół biblioteki spotkanie podróżnicze „Na Jedwabnym Szlaku”. Tematem przewodnim była herbata i książka „Tysiąc szklanek herbaty” Roberta „Robb” Maciąga – podróżnika, pedagoga, autora książek podróżniczych.

  WARSZTATY CHIŃSKIE W BIBLIOTECE

  W bardzo dalekim wschodzie leży kraj, który od Polski różni się niemal wszystkim. Naturą, smakami i oczywiście ludźmi. Ich językiem, wierzeniami i kulturą. 12 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprosiła dzieci klas IV-VI Szkół Podstawowych na „Warsztaty Chińskie”.

  Zwyczaje i obrzędy wg Reymonta

  10 pażdziernika na Ranczu u Noego w Piaskach spotkali się wszyscy uczestnicy projektu Zwyczaje i obrzędy wg Reymonta - prawda czy mit? Wszystkie  zorganizowane zajęcia miały na celu przybliżenie zwyczajów i obrzędów towarzyszących życiu w dawnej wsi, które zostały ukazane w książce Władysława Stanisława  Reymonta „Chłopi”.

  Koncert Piotr Wróbel, Ja i Ty i Świat

  W niedzielę, 9 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystąpił zespół w składzie: Piotr Wróbel (śpiew, gitara akustyczna, ukulele), Eugeniusz Kubat (kontrabas, chórki), Mikołaj Stachura (perkusja), Dawid Broszczakowski (instrumenty klawiszowe, trąbka, trombita). Artyści zaprezentowali program „ Piotr Wróbel, Ja i Ty i Świat”.

  Strona 1 z 182 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 40 70 110 150 180 >

MUZEA

Zaproszenia