• Wydarzyło się

  Zgierska Noc Muzeów

  Koncert Janusza Radka w jednym z zabytkowych domów tkaczy w Zgierzu i wernisaż wystawy z serii „Zgierskie Sagi Artystyczne” to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na odwiedzających 20 maja br. podczas XI Zgierskiej Nocy Muzeów! Co się wydarzyło? Zobaczcie sami!

  Noc Muzeum w Radomsku

  20 maja br. w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbyła się NOC MUZEÓW. Rozpoczął ja wykład Mariusza Kolmasiaka „Śmierć i uroczystości pogrzebowe Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Potem, w galerii muzeum odbyła się prezentacja ph. „Zabytkowe centrum Radomska wczoraj, dziś, jutro…”, którą poprowadził archeolog – Krzysztof Błaszczyk. odbył się również koncert w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej, a także spotkanie z Czesławem Polcynem – podróżnikiem i fotografem.

  DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM

  2 maja w ramach Salonu Sztuki w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpił DGZZ - Daniel Gałązka z zespołem. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.

  Drogowskazy literackie

  Tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpoczął się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu spotkaniem z Janem Kuroniem - szefem kuchni, który opowiedział uczestnikom o potrawach, którymi raczyli się bohaterowie znanych dzieł literackich. Spotkanie było jednym z elementów projektu "Drogowskazy literackie".

  Przytulam, bo lubię

  12 maja 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyło się podsumowanie projektu „Przytulam, bo lubię”, który inspirowany jest nowym serialem animowanym dla dzieci „Przytul mnie”. Nagrody w konkursie plastycznym rozdane!

  ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI - eliminacje w Głownie

  W czwartek 11 maja Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego dla dzieci w ramach projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowe wierszyki 2017, którego głównym organizatorem jest Łódzki Dom Kultury. Pierwsze miejsca i kwalifikację do Wielkiego Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w ŁDK w dniu 04 czerwca 2017r. otrzymało aż 23 wykonawców.

  Strona 1 z 175 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 40 70 100 140 >

MUZEA 2016

Zaproszenia