• Regionalna Sieć Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego

  O REGIONALNEJ SIECI KIN CYFROWYCH

  Regionalna Sieć Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego powstała w 2012 roku. To pierwsza taka inicjatywa w województwie łódzkim. Zrzesza samorządowe instytucje kultury prowadzące działalność kinową, przedsiębiorców działających w branży kinowej z województwa łódzkiego oraz wszystkie zainteresowane podmioty zajmujące się edukacją filmową i promocją kinematografii. W sieci znajdują się kina posiadające kina cyfrowe, te, które nie posiadają nowoczesnej technologii oraz te, które dopiero powstają (modernizacje i nowe inwestycje).
  Porozumienie o współpracy w ramach Sieci zostało zawarte 26 czerwca 2012 roku, podczas spotkania w Łódzkim Domu Kultury. Założycielami Sieci byli partnerzy z: Koluszek, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Głowna, Łowicza, Opoczna, Wieruszowa, Wielunia, Radomska, Bełchatowa, Kutna i Łodzi. Do Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych przystąpiły kina cyfrowe, ale także te lokalne sale, które dopiero planują cyfryzację. Za lidera sieci uznano Łódzki Dom Kultury. Wśród członków sieci można wyróżnić cztery najaktywniejsze filmowo ośrodki, które mogą być postrzegane jako liderzy w swoich środowiskach, są to: MOK Skierniewice, Łowicki Ośrodek Kultury, Bełchatowskie Centrum Kultury, MOK Koluszki, Kutnowski Dom Kultury, MDK w Radomsku. Obecnie Sieć liczy 15 kin (13 z regionu i 2 z Łodzi) i 2 podmioty działające w sektorze edukacji filmowej.

  NASZE CELE

  Celem partnerstwa jest m.in. wzmocnienie pozycji kin zrzeszonych w Partnerstwie:

  • przeciwdziałanie ich marginalizacji,
  • wyposażenie kin w nowoczesne technologie,
  • podniesienie frekwencji na seansach,
  • działalność edukacyjna na rzecz podnoszenia wiedzy i kompetencji Partnerów Porozumienia.

  Zadaniem Partnerów jest także aktywne poszukiwanie środków finansowych m.in. na cyfryzację i współpraca przy tworzeniu wniosków aplikacyjnych.

  Partnerstwo ma charakter otwarty i mogą się zgłaszać do niego wszyscy zainteresowani, o ile podzielają ideę i chcą realizować cele Sieci.

  WIĘCEJ O REGIONALNEJ SIECI KIN CYFROWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

 • Aktualności

  Projekt NIEME KINO W DRODZE

  Łódzki Dom Kultury zaprasza na cykl projekcji filmów niemych z muzyką na żywo pn. „Nieme kino w drodze – udźwiękowione projekcje filmowe w województwie łódzkim”. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z 8 kinami należącymi do Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.

  Grudniowe Spotkanie Regionalnej Sieci Kin

  17 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyło się 12. spotkanie partnerów Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.

  Odkryj Twoje lokalne kino!

  W ramach projektu "Tu jest kino!" powstał wortal www.tujestkino.lodzkie.pl przywracający pamięć o lokalnych kinach w naszym regionie. Znajdziemy tam materiały archiwalne i współczesne dotyczące kin w regionie łódzkim – zebrane przez mieszkańców, animatorów, naukowców i organizacje społeczne. Zajrzyj i odkryj Twoje lokalne kino!

  Fenix w Łowiczu najlepszym kinem!

  Kino Fenix w Łowiczu zostało laureatem siódmej edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Kino”. Nagrodę wręczono 16 września podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Statuetkę odebrał Maciej Malangiewicz – dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury.

  I Konferencja Filmowa Regionalnej Sieci Kin

  Łódzki Dom Kultury - lider Regionalnej Sieci Kin Cyfrowej Województwa Łódzkiego postanowił rozszerzyć formułę spotkań Sieci. 13 i 14 marca 2014 r. w Skierniewicach, w Kinie Polonez, odbyła się I Konferencja Filmowa Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego. W programie znalazły się m.in. spotkania z przedstawicielami Łódź Film Commission, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, branżowych firm oraz projekcje filmów.

  Spotkanie w Koluszkach

  W dniu 16 grudnia 2013 w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbyło się 10. spotkanie Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.

  O filmowej edukacji w Radomsku

  W ramach Kongresu Kultury w Radomsku, 13 września, obyło się spotkanie partnerów Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego. Spotkanie dotyczyło edukacji poprzez film. Jego duża część została poświęcona Interdyscyplinarnemu Programowi Edukacji Medialnej „Kino Szkoła“, którego celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.

  Spotkanie Sieci Kin Cyfrowych w Opocznie

  19 czerwca 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie partnerów Sieci. Tym razem w Opocznie. Podczas spotkania podsumowano XV Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego i 35. Forum Wokół Kina, które odbyło się w Zakopanem. Tematem przewodnim była cyfryzacja kin i sposoby jej finansowania.

  Strona 1 z 2 1 2 >