• Projekty

  Z DZIEJÓW MIASTA RADOMSKA

  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku realizuje zadanie pn. Modernizacja stałej wystawy historycznej "Z dziejów miasta Radomska". Modernizacja zakłada zmianę aranżacji plastycznej ekspozycji, wymianę gablot, stelaża wystawienniczego, a także uzupełnienie o prezentację multimedialną. Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano na 30 listopada br.

  STACJA RADOMSKO - PODSUMOWANIE PROJEKTU

  „Stacja Radomsko” to tytuł filmu, którego premiera miała miejsce 11 września 2016 r. podczas podsumowania projektu „Radomsko w roli głównej”. "Radomsko w roli głównej" to przedsięwzięcie edukacyjno – artystyczne, które było adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego przedmiotem było upamiętnienie wybranych faktów i postaci z historii Radomska.

  Kultura mediów 2015

  Zakończyła się realizacja projektu Kultura mediów, którego ideą było wyposażenie pracowników sektora kultury w umiejętność konstruowania skutecznego i świadomego przekazu informacyjnego w ramach dziennikarstwa prasowego, budowanie marki centrów kultury w Internecie, świadomego e-brandingu kultury oraz tworzenia strategii promocyjnych opartych o nowe media. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Projekt badawczy ŁDK 2015

  Łódzki Dom Kultury zakończył realizację projektu badawczego „Wpływ zmiany formuły działania Łódzkiego Domu Kultury na partycypację w kulturze mieszkańców województwa łódzkiego” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program Obserwatorium Kultury.

  KOLOROWA LOKOMOTYWA 2015

  24 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbyła się uroczysta inauguracja kolejnej edycji projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Kolorowa Lokomotywa". W lipcu, sierpniu i wrześniu ponad tysiąc dzieci z 13 miejscowości z naszego regionu rozwinie swoje zdolności artystyczne i pogłębi swoją wiedzę w zakresie ochrony i pielęgnacji przyrody.

  Współorganizacja projektów 2015

  Łódzki Dom Kultury w 2015 r. po raz trzeci ogłasza nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Celem realizacji zadań jest podniesienie poziomu uczestnictwa w kulturze w województwie łódzkim, a także integracja regionu, budowa oraz wzmacnianie tożsamości regionalnej.

MUZEA

Zaproszenia