• Muzea regionalne województwa łódzkiego

 • WYDARZENIA 2016

  Sercem drukowane. Warsztaty graficzne

  Muzeum w Łowiczu 14 lutego o godz. 13.00  zaprasza na zajęcia pt.: "Sercem drukowane. Warsztaty graficzne". W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z technikami poligraficznymi oraz wykonają kartę o tematyce walentynkowej przy użyciu odbitki linorytniczej. Warsztaty dla dzieci od lat 6. Koszt wstępu 6 zł. Zapisy trwają!

  Zarządzanie światowym dziedzictwem kulturowym

  Na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa w formie elektronicznej pojawiła się książka pt. "Zarządzanie światowym dziedzictwem kulturowym", która jest polskim wydaniem publikacji UNESCO z serii Poradników światowego dziedzictwa. Oprócz zebranej i uporządkowanej wiedzy na temat zarządzania dziedzictwem stanowi ona podsumowanie doświadczeń i przemyśleń zespołu praktyków, a także autorską propozycję analizy systemu zarządzania w obszarze dziedzictwa pod kątem zidentyfikowania zasadniczych problemów i potrzeb.

  Stwórz własną kukiełkę!

  Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach tworzenia kukiełek towarzyszących wystawie "Kopciuszek", którą można odwiedzić do końca lutego. Koszt udziału w zajęciach 2 zł/os. Zapisy trwają!

  Skarby Sieradzkich Kolekcjonerów

  11 lutego o godz. 17.00 w Muzeum Okręgowym w Sieradzu zostanie otwarta wystawa "Skarby Sieradzkich Kolekcjonerów". Ciekawe przedmioty ze swych zbiorów pokażą członkowie Sieradzkiego Klubu Kolekcjonera i Hobbysty, który powstał w 1979 roku. Na wystawie, którą będzie można oglądać do 24 kwietnia br.,  znajdą się monety, medale, znaczki pocztowe, porcelana, radia, zegary, lampy, wagi, pocztówki i wiele innych eksponatów.

  Metafory bycia

  6 lutego w Muzeum w Łowiczu odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Jerzego Boreckiego pt. Metafory bycia. Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez artystę w ostatnich latach we wschodnich rejonach Polski. Przedstawiają one ślady niedalekiej przeszłości, wywołują skojarzenia i skłaniają do refleksji. Wystawa będzie czynna do 28 lutego.

Kalendarium

CYKL KONFERENCJI

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

PUBLIKACJA 2014

Publikacja 2012

Zaproszenia