• Aktualności

  <p style="text-align: justify;">
	Łódzkie Spotkania Teatralne obchodzą jubileusz 40-lecia swojego istnienia! Inauguracja  40. edycji odbędzie się 23 września w Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego Opocznie. Zobaczymy spektakl <em>Silence/Cisza w Troi</em> w wykonaniu Teatru Biuro Podróży. Wstęp wolny!</p>
  Muzyczne Horyzonty

  Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe przedsięwzięcia w Towarzystwie Muzycznym FERMATA w Sieradzu. Już niebawem startuje nowy cykl koncertów pod wspólną nazwą „Muzyczne Horyzonty”. Pierwszy koncert z odbędzie się już 20 września o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu. Na scenie wystąpią: Paulina Tkaczyk i Małgorzatą Włodarczyk. Artystki zaprezentują program pt. „Słońce zaklęte w dzwiękach Hiszpanii i Włoch"

  Zabytek Poznany

  Twoją pasją są zabytki? Jesteś właścicielem obiektu zabytkowego lub nim zarządzasz? Dziedzictwo wokół Ciebie nie jest Ci obojętne? Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na  projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie projekty, które zostały zrealizowane w 2016 roku. Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody pieniężne. Zgłoszenia do 29 września!

  Koncert inauguracyjny w Filharmonii Łódzkiej

  IX Symfonią Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Łódzkiej rozpocznie się sezon artystyczny 2017/2018! Koncert inauguracyjny, który będzie pierwszym występem łódzkich zespołów - Orkiestry i Chóru - pod batutą nowego dyrektora artystycznego Pawła Przytockiego, odbędzie się 22 września o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

  Port Łódź zaprasza do świata filmu

  Pan Tadeusz, Katyń, Kronika Wypadków Miłosnych, Tatarak i Ziemia Obiecana - oryginalne kostiumy z tych największych rodzimych produkcji filmowych będzie można bezpłatnie obejrzeć na wystawie w Porcie Łódź. Wyjątkowy projekt realizowany przy współudziale Muzeum Kinematografii oraz Łódzkiego Centrum Filmowego jest hołdem dla jednego z największych reżyserów w historii polskiej kinematografii, Andrzeja Wajdy.

  30. urodziny ŁóPTY

  Już  po raz 30. w Łodzi odbędzie się Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich! Ideą ŁóPTY, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 X, jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej. Grupy teatralne z całego regionu łódzkiego i nie tylko mogą zgłosić swój udział do 20 września. Szczegóły w regulaminie.

  Bliskie spotkania z wolnością

  Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksnadrowie Łódzkim zaprasza od września do listopada na cykl wydarzeń "Bliskie spotkania z wolnością", które przybliżą uczestnikom wkład naszego regionu w odzyskanie niepodległości oraz umożliwią wspólne działania, takie jak rodzinne śpiewanie piosenek żołnierskich, warsztaty twórcze dla dzieci, gry edukacyjne, rajd rowerowy, marsz nordic walking, a także koncerty, wykłady i wycieczki.

  Jesień pełna muzyki

  Wielkimi krokami zbliża się "Jesień pełna muzyki"! W tegorocznej edycji w sali "W dobrym stylu" w Aleksandrowie Łódzkim wystąpią wybitni łódzcy artyści: m. in. Krzysztof Kaczmarek, Agnieszka Greinert, Dariusz Igielski, Renata Banacka-Walczak i Anna Cymmerman. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem koncertów! Wstęp wolny!

  Niedobrze, panie bobrze

  Artyści Teatru Żydowskiego w Warszawie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głownie 24 września o godz. 17.00 zapraszają na koncert utworów kabaretowych międzywojnia pt. "Niedobrze, panie bobrze". Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

  Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA 2016

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury