• Aktualności

  <p style="text-align: justify;">
	Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim 27 maja zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne, które odbędą się na terenie rezerwatu "Torfowisko Rąbień". Warsztaty poprowadzi Michał Ludwiczak oraz członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody. Zapisy do 23 maja! Liczba miejsc ograniczona!</p><p style="text-align: justify;">
	Łódzki Dom Kultury w 2017 r. po raz piąty ogłasza nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Tym razem konkurs jest związany z obchodami Roku Reymontowskiego w województwie łódzkim, bowiem w tym roku przypada 150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta, którego życie i twórczość były silnie związane z naszym regionem. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!</p><p style="text-align: justify;">
	Trwają przygotowania do 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa! W 2017 r. to wyjątkowe święto odbędzie się w dniach 9-10 i 16-17 września pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Jak włączyć się w tegoroczne obchody w naszym regionie?</p>
  CIAŁO / RUCH / GŁOS - AKTOR WIELOWYMIAROWY

  W dniach 14-17 lipca w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi odbędą się Intensywne Warsztaty Teatru Chorea! W programie praca z ciałem, głosem i rytmem. Warsztaty CHOREI wykraczają poza prezentowanie i uczenie technik. Prowadzą do uruchomienia kreatywności każdego z uczestników i stworzenia dynamicznego, twórczego, artystycznego spotkania. Zapisy trwają!

  Światło i czas

  Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę Agnieszki Kopczyńskiej i Jadwigi Dębskiej „Światło i czas”. Obie artystki są rodowitymi Łowiczankami. Tematem przewodnim wystawy jest światło i czas, jednak nie pokazane wprost, w dosłownym znaczeniu, lecz jako element składowy wszystkich naszych prac oraz każdej z osobna. Bez światła nie ma cienia, nie ma też koloru. Nie ma zatem ani obrazu ani formy przestrzennej, jaką jest ceramika.

  Niech zabrzmi żeglarska pieśń

  26 maja rozpoczynają się XXXIII Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK 2017! Koncerty inauguracyjne odbędą się w piątek w dwóch łódzkich pubach: Zapiecek oraz Keja Pub. A w sobotę koncerty główne w Łódzkim Domu Kultury. Na tegorocznym Kubryku zagrają m.in. Cztery Refy, Flash Creep, Gumowe Szekle, Mechanicy Shanty, North Cape, North Wind, Old Marinners, Poszedłem na Dziób, Ryczące Dwudziestki, Sąsiedzi i Wikingowie.

  Pianista Georgijs Osokins w Filharmonii Łódzkiej

  W piątkowy wieczór w Filharmonii Łódzkiej (godz. 19.00) dla łódzkich melomanów zagra finalista XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, łotewski pianista, 22-letni Georgijs Osokins. Orkiestrę Symfoniczną FŁ poprowadzi dyrygentka, Marzena Diakun. W sobotę FŁ zaprasza na warsztaty dla dzieci i koncert Odkrywców Muzyki, a w niedzielę – recital Radosława Marca.

  FOTOFESTIWAL 2017: “DASZ WIARĘ? | CAN YOU IMAGINE?

  Nowe rzeczywistości, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz. Twórcy wciągną widza w grę, w której granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste. Stąd tytuł 16. edycji Fotofestiwalu: “DASZ WIARĘ? / CAN YOU IMAGINE?”. Od 1 do 11 czerwca w Łodzi poza wystawami: akcje w przestrzeni miejskiej, rozstrzygnięcie Grand Prix, nowy przegląd portfolio, projekcje filmów, warsztaty, wystawy książek fotograficznych, atrakcje dla dzieci.

  Wiosenna Gala Taneczna 2017

  3 czerwca w miejskiej hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie odbędzie się kolejna już edycja Wiosennej Gali Tanecznej, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Swe taneczne talenty zaprezentują na gali zespoły: Iskierki i Gold z Głowna oraz Agat ze Strykowa. Start: godz. 18.00.

  PINOKIO - TEATRALNY DZIEŃ DZIECKA

  2 czerwca o godz. 9.00 i 11.00 Scena Regionalna im. S. Jaracza w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zaprasza najmłodszych na przedstawienie pt. "Pinokio" Teatr Lalek "RABCIO" z Rabki - Zdrój. Bilety: 16 zł

  W magicznym domu pana Poznańskiego

  W Muzeum Miasta Łodzi dzieci i młodzież mogą wypożyczyć wyjątkowy komiksowy przewodnik zatytułowany „W magicznym domu pana Poznańskiego”. Wydawnictwo jest efektem projektu edukacyjnego Muzeum Miasta Łodzi i Zespołu Szkół Bernardyńskich w Łodzi. Przewodnik jest dostępny bezpłatnie – wypożyczany dla chętnych na czas zwiedzania Muzeum.

  Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA 2016

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury