22-11-2018
XVII Taneczne Wiktorie Głowno 2018 już za nami
Trzy czeki po 500 euro, statuetki i liczne medale rozdano na zakończenie XVII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2018”. które odbyły się 17 i 18 listopada br. Konkurs przyciągnął do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów z całej Polski m.in. Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Kutna, Łodzi i Tarnowskich Gór.
Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat nad nim objęli tradycyjnie już - Burmistrz Głowna i Starosta Powiatu Zgierskiego.
Głowno reprezentowały solistki oraz wszystkie grupy zespołu tanecznego GOLD, który na co dzień trenuje pod okiem choreografki Agnieszki Waszkiewicz.
Uczestników konkursu oceniali:
- przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski - /Gdańsk/ tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale pedagogiki tańca. Juror festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem,
- Jacek Suchiński - /Malbork/ tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury. Twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku. Juror wielu festiwali tanecznych,
- Anna Sikorska - /Gdańsk/ tancerka, sędzia skrutiner, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, instruktor i choreograf tańca dancehall
- Piotr Białobrzeski - /Gdańsk/ tancerz hip hop. house, LA style, breakdance, pooping, looping, absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „Taniec” ,instruktor hip hop oraz juror.
Tegoroczna edycja Tanecznych Wiktorii 2018 była wyjątkowo emocjonująca i gorąca, a to za sprawą przewodniczącego jury Sebastiana Białobrzeskiego, który do Głowna przywiózł trzy czeki, każdy po 500 euro do rozdania w naszym przeglądzie wyjazd na Międzynarodowy TOP ART FESTIWAL dla dzieci i młodzieży w 2019 r. do jednego z państw Europy: Chorwacji /Split/, Włoch /Rzym/ i Hiszpanii /Costa Brava/.
TOP ART FESTIWAL pod patronatem artystycznym Grupy Muzykoludzie z mecenatem Europejskiego Centrum Kultury i Sztuki Cantabile to instytucje wspierające najmłodszych artystów w Polsce i za granicą. Zajmują się one organizowaniem wszelkiego rodzaju imprez artystycznych promujących najmłodsze talenty wokalne taneczne i aktorskie w całej Europie.
Decyzją całego składu jury na czeki po 500 euro zasłużyły zespoły prezentujące najwyższy poziom IMPULS z Kieleckiego Teatru Tańca oraz ART. STATION ze Skierniewic. Trzeci czek przyznano Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Głownie za całokształt działań w zakresie tańca tj. organizację Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów ”TANECZNE WIKTORIE” oraz upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży.
Juror do Głowna przywiózł również nagrodę rzeczową w postaci deski do piruetów, przyrządu do doskonalenia techniki, balansu i równowagi piruetów. Deskę wręczył jednej z wyróżniających się tancerek, osobowości tanecznej Lenie Skrzypczyk z Jędrzejowa.
W kategorii zespół swoje talenty zaprezentowało 67 grup tanecznych rywalizujących w kategoriach: taniec współczesny i nowoczesny oraz w kat. wiekowych: do lat 9, 10-12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 16 lat. Wystąpiło również 118 tancerzy solistów. Pierwszego dnia konkursu odbyły się prezentacje tańca współczesnego, natomiast drugi dzień upłynął w rytmach tańca nowoczesnego.
W kategorii tańca współczesnego w kategorii zespół do lat 9 jury przyznało miejsce pierwsze grupie AGAT 7 ze Strykowa, drugie miejsce otrzymał zespół PASJA MINI z Łodzi, a trzecie wywalczył zespół GOLD 3 z Głowna. W tej kategorii przyznano pięć wyróżnień, które odebrały zespoły: UKS GG DANCE Rąbień, ABC i KOLOROWE NUTKI oba z Aleksandrowa Łódzkiego, oraz dwie grupy z Głowna GOLD 5 i GOLD 4.
W kategorii 10-12 lat przyznano ex aequo po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Pierwsze otrzymały zespoły Impuls 5 Kielce i Brax 6 Bydgoszcz, drugie miejsca przypadły zespołom DNA Crazy S z Łodzi i Art. Station CM Junior Skierniewice, natomiast trzecie AD Astra Junior II Łódź i Mała Parada Jędrzejów. Jurorzy przyznali dodatkowo sześć wyróżnień dla: Mirage 3 z Warszawy, Weny 2 z Łasku, Agatu 5 ze Strykowa, Pasji Kids i Pasji Junior z Łodzi oraz dla zespołu Gold 1 z Głowna.
W kategorii wiekowej 13-16 lat również przyznano po dwa miejsca na podium. Najlepszymi formacjami okazały się Impuls 2 z Kielc i Agat 3 ze Strykowa, drugie miejsca odebrały AD Astra Junior Łódź i DNA Mix z Łodzi, a trzecie NSB Art. Station Skierniewice i Parada z Jędrzejowa. Wyróżnieniami nagrodzono zespoły Wenę 1 z Łasku, Stop And Go z Warszawy, Impuls 4 z Kielc oraz Brax 5 z Bydgoszczy.
W najstarszej kategorii wiekowej - powyżej lat 16 najlepszym zespołem okazał się Tess z Tarnowskich Gór, drugie miejsce zajął zespół Impuls 1 z Kielc, a trzecie Agat 1 Stryków. Na wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zasłużyły zespoły: Mirage z Warszawy, Amulet 2 z Bydgoszczy oraz AD Astra z Łodzi.
Wśród solistów tańczących taniec współczesny najlepszą tancerką w kategorii do lat 9 okazała się Julia Wojdylak z Kruszyna, drugie miejsce zajęła Basia Gmyrek z Łodzi, a trzecie Helenka Cieślak z Łodzi.
W kat. 10-12 lat jurorzy przyznali pierwsze miejsce Amelii Czerwiak z Kielc, drugie Julii Przednówek z Łodzi, a trzecie Hani Podedwornej z Kielc. Jurorzy w tej kategorii przyznali aż 12 wyróżnień a otrzymali je: Maria Mazur Kielce, Martyna Gumowska i Kacper Gąsiorowski z Łodzi, Natalia Mirys i Klaudia Świderska ze Strykowa, Lena Skrzypczyk z Jędrzejowa, Inez Sarna, Wiktoria Skóra i Natalia Jędrzejewska – wszystkie ze Skierniewic ,Alicja Szczerbicka z Łodzi, Jagoda Jósiak i Jędrzej Stelmaszyk z Poznania.
W kat. 13-16 lat jurorzy przyznali 3 miejsca i 12 wyróżnień, a otrzymali je: pierwsze miejsce Zuzanna Kapuściak Łódź, drugie Dominika Roman, a trzecie Basia Jung - obie z Kielc. Natomiast wyróżnienia odebrały: Olga Aleksandrowicz, Małgorzata Miklaszewska oraz Anna Libera wszystkie ze Skierniewic, Zosia Piestrzeniewicz i Laura Krzywańska ze Strykowa, Natalia Wożniak, Karolina Bartkiewicz oraz Amelia Zagórska wszystkie z Łodzi, Aleksandra Emmel z Warszawy, Weronika Wojewoda i Julia Marcinkowska – obie z Jędrzejowa oraz Maria Kozieł z Kielc.
W kat. powyżej 16 lat – pierwsze miejsce przypadło Monice Turkowskiej z Łodzi, drugie miejsce Wiktorii Lewandowskiej z Kielc, a trzecie Aleksandrze Dereckiej z Bydgoszczy. Wyróżnieniami w tej kategorii nagrodzono Antoninę Woźniak, Katarzynę Wsół i Annę Kopeć z Kielc, Zofię Faflik i Zuzannę Tkaczyk z Łodzi oraz Joannę Krysiak ze Strykowa.
Podczas pierwszego dnia jurorzy wybrali również dwie „Osobowości taneczne” i dwóch „Najlepszych choreografów”. W kat. do lat 12 „Osobowością taneczną” została Lena Skrzypczyk z Jędrzejowa, „Najlepszym choreografem” okazała się Agnieszka Madej ze Skierniewic. W kat. od lat 13 Osobowość taneczna przypadła Julii Przednówek z Łodzi, tytuł „Najlepszego choreografa” odebrała Anna Budnicka z Kielc.
Niedziela, 18 listopada 2018 upłynęła pod znakiem prezentacji zespołowych i solowych w tańcu nowoczesnym.
W kategorii zespół jurorzy przyznali miejsca wg kategorii wiekowych: w kat. do lat 9 - pierwsze miejsce S’Crew Bang – Wola Czarnyska, drugie miejsce grupie Happy Feet z Kutna, a trzecie S’Gang z Pabianic. Wyróżnieniami uhonorowano: UKS GG Dance Rąbień oraz Stop And Go Dzieci z Warszawy.
W kat. 10-12 lat pierwsze miejsce przyznano dla grupy Urwisy z Warszawy, drugie odebrał S’Crew Fun z Woli Czarnyskiej a trzecie Ancymony z Warszawy. Dwa wyróżnienia wręczono: DNA Rumble Łódź, i S’Crew Dreamers Pabianice.
W kat.13-16 lat jurorzy przyznali pierwsze miejsce zespołowi Sztama Stop End Go z Warszawy, drugie otrzymał Flex Grodzisk Maz. oraz dwa trzecie miejsca przyznano: DNA Division z Łodzi oraz Alibii z Kutna. Wyróżnienia odebrały grupy: Dynamic Beat2 z Konstantynowa Łódzkiego oraz S’Crew Young z Woli Czarnyskiej.
Jurorzy w kat. powyżej lat 16 przyznali dwa miejsca na podium i dwa wyróżnienia. Miejsce pierwsze otrzymała grupa DNA Sqad z Łodzi, drugie Art. Station Dollz ze Skierniewic, trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnieniem nagrodzono zespół Puls z Grodziska Maz. oraz S’Crew Com z Pabianic.
Wśród solistów tańczących taniec nowoczesny nagrodzono tancerzy: w kat. do 9 lat nagrody wywalczyli tancerze: Nadia Burdukiewicz z Łodzi pierwsze miejsce, drugie Nicola Stachowiak z Łodzi, a trzecie Nadia Sobańska z Pabianic. Wyróżnienia przyznano: Lenie Stasińskiej i Katarzynie Andrzejewskiej – obie z Kutna.
W kat. 10-12 lat pierwsze miejsce otrzymał Karol Siech z Łodzi, drugie Sandra Gałaj z Kutna a trzecie Wiktoria Kaniowska z Łodzi. Wyróżnieniami nagrodzono w tej kategorii 6 tancerek: Wiktorię Kulkę z Woli Czarnyskiej, Zuzannę Szajnowską i Zuzannę Ciszewską z Łodzi, Aleksandrę Gajewską z Kutna oraz dwie tancerki z Pabianic Natalię Jagusiak i Martynę Olkusz.
W kat.13-16 lat również wręczono miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Najlepiej zatańczył Dawid Kaczmarek z Dmosina, drugie miejsce wytańczył Gracjan Woch z Łodzi, a trzecie Marlena Wosik również z Dmosina. Wyróżnienia przypadły Klaudii Kowalczyk ze Zduńskiej Woli, Antoninie Wróblewskiej z Woli Czarnyskiej, Wiktorii Woszczak z Pabianic, Julii Matusiak i Natalii Byczkowskiej z Kutna, Katarzynie Hasiura i Wiktorii Scibiorek z Łodzi oraz Karolinie Włodarskiej i Darii Wójcik z Sochaczewa.
W kat. powyżej lat 16 nagrodzono dwóch tancerzy i jedną tancerką, wszyscy z Łodzi. Pierwsze miejsce zajął Kamil Olczyk , drugie Adam Raj, a trzecie Marta Gadzianowska. W tej kategorii wyróżniono cztery tancerki: Marikę Morawską, Anitę Nowak, Magdę Kowalewską oraz Darię Szuba – wszystkie z Łodzi.
Drugiego dnia zmagań tanecznych w kat. do lat 12 „Osobowością taneczną” została Lena Stasińska z Kutna a „Najlepszymi choreografami” okazali się choreografowie prowadzący jeden zespół Urwisy z Warszawy Magdalena Stasiowska i Paweł Tolak. W kat. od lat 13 "Osobowość taneczna" przypadła Marcie Gadzinowskiej, a tytuł „Najlepszego choreografa” powędrował do instruktorów zespołu DNA Sqad z Łodzi. Michała Bielskiego oraz Macieja Gierasa.
W całym przeglądzie w kategorii zespół miejsca I, II i III oraz wyróżnienia premiowane były statuetkami. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy zaś instruktorzy/choreografowie - podziękowania. Najlepsi choreografowie i osobowości taneczne oprócz statuetek otrzymali też materiały promocyjne Powiatu Zgierskiego oraz parasolki promujące Rodzinną Re-kreację w Głownie. Nagrodzeni i wyróżnieni soliści otrzymali medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy.
Patronat medialny nad XVII edycją „Tanecznych Wiktorii” objęły TVP 3 Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa-Nowy Łowiczanin oraz Radio Victoria.
Głowno reprezentowały solistki oraz wszystkie grupy zespołu tanecznego GOLD, który na co dzień trenuje pod okiem choreografki Agnieszki Waszkiewicz.
Uczestników konkursu oceniali:
- przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski - /Gdańsk/ tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale pedagogiki tańca. Juror festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem,
- Jacek Suchiński - /Malbork/ tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury. Twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku. Juror wielu festiwali tanecznych,
- Anna Sikorska - /Gdańsk/ tancerka, sędzia skrutiner, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, instruktor i choreograf tańca dancehall
- Piotr Białobrzeski - /Gdańsk/ tancerz hip hop. house, LA style, breakdance, pooping, looping, absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „Taniec” ,instruktor hip hop oraz juror.
Tegoroczna edycja Tanecznych Wiktorii 2018 była wyjątkowo emocjonująca i gorąca, a to za sprawą przewodniczącego jury Sebastiana Białobrzeskiego, który do Głowna przywiózł trzy czeki, każdy po 500 euro do rozdania w naszym przeglądzie wyjazd na Międzynarodowy TOP ART FESTIWAL dla dzieci i młodzieży w 2019 r. do jednego z państw Europy: Chorwacji /Split/, Włoch /Rzym/ i Hiszpanii /Costa Brava/.
TOP ART FESTIWAL pod patronatem artystycznym Grupy Muzykoludzie z mecenatem Europejskiego Centrum Kultury i Sztuki Cantabile to instytucje wspierające najmłodszych artystów w Polsce i za granicą. Zajmują się one organizowaniem wszelkiego rodzaju imprez artystycznych promujących najmłodsze talenty wokalne taneczne i aktorskie w całej Europie.
Decyzją całego składu jury na czeki po 500 euro zasłużyły zespoły prezentujące najwyższy poziom IMPULS z Kieleckiego Teatru Tańca oraz ART. STATION ze Skierniewic. Trzeci czek przyznano Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Głownie za całokształt działań w zakresie tańca tj. organizację Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów ”TANECZNE WIKTORIE” oraz upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży.
Juror do Głowna przywiózł również nagrodę rzeczową w postaci deski do piruetów, przyrządu do doskonalenia techniki, balansu i równowagi piruetów. Deskę wręczył jednej z wyróżniających się tancerek, osobowości tanecznej Lenie Skrzypczyk z Jędrzejowa.
W kategorii zespół swoje talenty zaprezentowało 67 grup tanecznych rywalizujących w kategoriach: taniec współczesny i nowoczesny oraz w kat. wiekowych: do lat 9, 10-12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 16 lat. Wystąpiło również 118 tancerzy solistów. Pierwszego dnia konkursu odbyły się prezentacje tańca współczesnego, natomiast drugi dzień upłynął w rytmach tańca nowoczesnego.
W kategorii tańca współczesnego w kategorii zespół do lat 9 jury przyznało miejsce pierwsze grupie AGAT 7 ze Strykowa, drugie miejsce otrzymał zespół PASJA MINI z Łodzi, a trzecie wywalczył zespół GOLD 3 z Głowna. W tej kategorii przyznano pięć wyróżnień, które odebrały zespoły: UKS GG DANCE Rąbień, ABC i KOLOROWE NUTKI oba z Aleksandrowa Łódzkiego, oraz dwie grupy z Głowna GOLD 5 i GOLD 4.
W kategorii 10-12 lat przyznano ex aequo po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Pierwsze otrzymały zespoły Impuls 5 Kielce i Brax 6 Bydgoszcz, drugie miejsca przypadły zespołom DNA Crazy S z Łodzi i Art. Station CM Junior Skierniewice, natomiast trzecie AD Astra Junior II Łódź i Mała Parada Jędrzejów. Jurorzy przyznali dodatkowo sześć wyróżnień dla: Mirage 3 z Warszawy, Weny 2 z Łasku, Agatu 5 ze Strykowa, Pasji Kids i Pasji Junior z Łodzi oraz dla zespołu Gold 1 z Głowna.
W kategorii wiekowej 13-16 lat również przyznano po dwa miejsca na podium. Najlepszymi formacjami okazały się Impuls 2 z Kielc i Agat 3 ze Strykowa, drugie miejsca odebrały AD Astra Junior Łódź i DNA Mix z Łodzi, a trzecie NSB Art. Station Skierniewice i Parada z Jędrzejowa. Wyróżnieniami nagrodzono zespoły Wenę 1 z Łasku, Stop And Go z Warszawy, Impuls 4 z Kielc oraz Brax 5 z Bydgoszczy.
W najstarszej kategorii wiekowej - powyżej lat 16 najlepszym zespołem okazał się Tess z Tarnowskich Gór, drugie miejsce zajął zespół Impuls 1 z Kielc, a trzecie Agat 1 Stryków. Na wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zasłużyły zespoły: Mirage z Warszawy, Amulet 2 z Bydgoszczy oraz AD Astra z Łodzi.
Wśród solistów tańczących taniec współczesny najlepszą tancerką w kategorii do lat 9 okazała się Julia Wojdylak z Kruszyna, drugie miejsce zajęła Basia Gmyrek z Łodzi, a trzecie Helenka Cieślak z Łodzi.
W kat. 10-12 lat jurorzy przyznali pierwsze miejsce Amelii Czerwiak z Kielc, drugie Julii Przednówek z Łodzi, a trzecie Hani Podedwornej z Kielc. Jurorzy w tej kategorii przyznali aż 12 wyróżnień a otrzymali je: Maria Mazur Kielce, Martyna Gumowska i Kacper Gąsiorowski z Łodzi, Natalia Mirys i Klaudia Świderska ze Strykowa, Lena Skrzypczyk z Jędrzejowa, Inez Sarna, Wiktoria Skóra i Natalia Jędrzejewska – wszystkie ze Skierniewic ,Alicja Szczerbicka z Łodzi, Jagoda Jósiak i Jędrzej Stelmaszyk z Poznania.
W kat. 13-16 lat jurorzy przyznali 3 miejsca i 12 wyróżnień, a otrzymali je: pierwsze miejsce Zuzanna Kapuściak Łódź, drugie Dominika Roman, a trzecie Basia Jung - obie z Kielc. Natomiast wyróżnienia odebrały: Olga Aleksandrowicz, Małgorzata Miklaszewska oraz Anna Libera wszystkie ze Skierniewic, Zosia Piestrzeniewicz i Laura Krzywańska ze Strykowa, Natalia Wożniak, Karolina Bartkiewicz oraz Amelia Zagórska wszystkie z Łodzi, Aleksandra Emmel z Warszawy, Weronika Wojewoda i Julia Marcinkowska – obie z Jędrzejowa oraz Maria Kozieł z Kielc.
W kat. powyżej 16 lat – pierwsze miejsce przypadło Monice Turkowskiej z Łodzi, drugie miejsce Wiktorii Lewandowskiej z Kielc, a trzecie Aleksandrze Dereckiej z Bydgoszczy. Wyróżnieniami w tej kategorii nagrodzono Antoninę Woźniak, Katarzynę Wsół i Annę Kopeć z Kielc, Zofię Faflik i Zuzannę Tkaczyk z Łodzi oraz Joannę Krysiak ze Strykowa.
Podczas pierwszego dnia jurorzy wybrali również dwie „Osobowości taneczne” i dwóch „Najlepszych choreografów”. W kat. do lat 12 „Osobowością taneczną” została Lena Skrzypczyk z Jędrzejowa, „Najlepszym choreografem” okazała się Agnieszka Madej ze Skierniewic. W kat. od lat 13 Osobowość taneczna przypadła Julii Przednówek z Łodzi, tytuł „Najlepszego choreografa” odebrała Anna Budnicka z Kielc.
Niedziela, 18 listopada 2018 upłynęła pod znakiem prezentacji zespołowych i solowych w tańcu nowoczesnym.
W kategorii zespół jurorzy przyznali miejsca wg kategorii wiekowych: w kat. do lat 9 - pierwsze miejsce S’Crew Bang – Wola Czarnyska, drugie miejsce grupie Happy Feet z Kutna, a trzecie S’Gang z Pabianic. Wyróżnieniami uhonorowano: UKS GG Dance Rąbień oraz Stop And Go Dzieci z Warszawy.
W kat. 10-12 lat pierwsze miejsce przyznano dla grupy Urwisy z Warszawy, drugie odebrał S’Crew Fun z Woli Czarnyskiej a trzecie Ancymony z Warszawy. Dwa wyróżnienia wręczono: DNA Rumble Łódź, i S’Crew Dreamers Pabianice.
W kat.13-16 lat jurorzy przyznali pierwsze miejsce zespołowi Sztama Stop End Go z Warszawy, drugie otrzymał Flex Grodzisk Maz. oraz dwa trzecie miejsca przyznano: DNA Division z Łodzi oraz Alibii z Kutna. Wyróżnienia odebrały grupy: Dynamic Beat2 z Konstantynowa Łódzkiego oraz S’Crew Young z Woli Czarnyskiej.
Jurorzy w kat. powyżej lat 16 przyznali dwa miejsca na podium i dwa wyróżnienia. Miejsce pierwsze otrzymała grupa DNA Sqad z Łodzi, drugie Art. Station Dollz ze Skierniewic, trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnieniem nagrodzono zespół Puls z Grodziska Maz. oraz S’Crew Com z Pabianic.
Wśród solistów tańczących taniec nowoczesny nagrodzono tancerzy: w kat. do 9 lat nagrody wywalczyli tancerze: Nadia Burdukiewicz z Łodzi pierwsze miejsce, drugie Nicola Stachowiak z Łodzi, a trzecie Nadia Sobańska z Pabianic. Wyróżnienia przyznano: Lenie Stasińskiej i Katarzynie Andrzejewskiej – obie z Kutna.
W kat. 10-12 lat pierwsze miejsce otrzymał Karol Siech z Łodzi, drugie Sandra Gałaj z Kutna a trzecie Wiktoria Kaniowska z Łodzi. Wyróżnieniami nagrodzono w tej kategorii 6 tancerek: Wiktorię Kulkę z Woli Czarnyskiej, Zuzannę Szajnowską i Zuzannę Ciszewską z Łodzi, Aleksandrę Gajewską z Kutna oraz dwie tancerki z Pabianic Natalię Jagusiak i Martynę Olkusz.
W kat.13-16 lat również wręczono miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Najlepiej zatańczył Dawid Kaczmarek z Dmosina, drugie miejsce wytańczył Gracjan Woch z Łodzi, a trzecie Marlena Wosik również z Dmosina. Wyróżnienia przypadły Klaudii Kowalczyk ze Zduńskiej Woli, Antoninie Wróblewskiej z Woli Czarnyskiej, Wiktorii Woszczak z Pabianic, Julii Matusiak i Natalii Byczkowskiej z Kutna, Katarzynie Hasiura i Wiktorii Scibiorek z Łodzi oraz Karolinie Włodarskiej i Darii Wójcik z Sochaczewa.
W kat. powyżej lat 16 nagrodzono dwóch tancerzy i jedną tancerką, wszyscy z Łodzi. Pierwsze miejsce zajął Kamil Olczyk , drugie Adam Raj, a trzecie Marta Gadzianowska. W tej kategorii wyróżniono cztery tancerki: Marikę Morawską, Anitę Nowak, Magdę Kowalewską oraz Darię Szuba – wszystkie z Łodzi.
Drugiego dnia zmagań tanecznych w kat. do lat 12 „Osobowością taneczną” została Lena Stasińska z Kutna a „Najlepszymi choreografami” okazali się choreografowie prowadzący jeden zespół Urwisy z Warszawy Magdalena Stasiowska i Paweł Tolak. W kat. od lat 13 "Osobowość taneczna" przypadła Marcie Gadzinowskiej, a tytuł „Najlepszego choreografa” powędrował do instruktorów zespołu DNA Sqad z Łodzi. Michała Bielskiego oraz Macieja Gierasa.
W całym przeglądzie w kategorii zespół miejsca I, II i III oraz wyróżnienia premiowane były statuetkami. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy zaś instruktorzy/choreografowie - podziękowania. Najlepsi choreografowie i osobowości taneczne oprócz statuetek otrzymali też materiały promocyjne Powiatu Zgierskiego oraz parasolki promujące Rodzinną Re-kreację w Głownie. Nagrodzeni i wyróżnieni soliści otrzymali medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy.
Patronat medialny nad XVII edycją „Tanecznych Wiktorii” objęły TVP 3 Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa-Nowy Łowiczanin oraz Radio Victoria.
Kategoria
Sztuka