Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

zwiedzanie Zabytkowej Zagrody Tatarskiej

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza 13 lipca o godz. 14.00 na prelekcję "Stobiecko Miejskie jako jeden z głównych XIX-wiecznych ośrodków kaszarskich w południowej części dzisiejszego województwa łódzkiego" oraz zwiedzanie Zabytkowej Zagrody Tatarskiej w dawnym Stobiecku Miejskim. W programie prażenie kaszy tatarczanej połączone z degustacją oraz występ zespołu ludowego Tramblanka z Opoczna.

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na prelekcję "Stobiecko Miejskie jako jeden z głównych XIX-wiecznych ośrodków kaszarskich w południowej części dzisiejszego województwa łódzkiego" oraz zwiedzanie Zabytkowej Zagrody Tatarskiej w dawnym Stobiecku Miejskim. W programie prażenie kaszy tatarczanej połączone z degustacją oraz występ zespołu ludowego Tramblanka z Opoczna.

Projekt dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

13 lipca (niedziela) 2014 r. w godz. od 14.00 do 18.00

Zagroda Tatarska – Radomsko, ul. Częstochowska 9 (dawne Stobiecko Miejskie)

Zespół Pieśni i Tańca "TRAMBLANKA" działa przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Zespół powstał w 1958r przy Zakładach Płytek Ceramicznych w Opocznie. Od 50 lat wykorzystuje w swoich programach folklor muzyczny, taneczny, obrzędy zapustowe, weselne  i opowieści ludowe z naszego regionu. Opoczyński folklor jest różnorodny i bogaty. Zespół stara się go jak najszerzej zaprezentować w swoich tańcach i przyśpiewkach. Obok charakterystycznych dla naszego regionu szybko tańczonych oberków, zamaszystych polek, mazurków, chodzonych i walców w swoim repertuarze prezentuje układy: sieradzki, łowicki, nowosądecki, rzeszowski, spiski, krakowski. Bogaty program artystyczny, piękne stroje są doskonałą formą promocji regionu łódzkiego nie tylko w Polsce ale również poza jej granicami. Zespół koncertował w Niemczech, Jugosławii na Węgrzech, Słowacji i Litwie.  Obecnie liczy 20 osób. Ponieważ trwa ciągła rotacja osób z dłuższym stażem, którzy z różnych przyczyn opuszczają zespół, przez cały czas trwa nabór nowych członków. W związku z zapotrzebowaniem nowych osób, które mogłyby zasilić zespół, w 2004 roku powstała grupa dziecięca licząca 25 osób w wieku 5 - 12 lat stanowiąca jego zaplecze. Choreografem jest p. Marta Lewandowska, która kontynuuje pracę swego ojca Jacka Lewandowskiego, związanego z "Tramblanką" w latach 1993 – 2007 oraz dziadka, który prowadził zespół w latach 1968-1993. Zespołowi towarzyszy kapela ludowa w składzie: skrzypce, bębenek, harmonia. (http://www.tramblanka.zafriko.pl/).

Alina Wilkoszewska
Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku