Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Zabytek Poznany

Twoją pasją są zabytki? Jesteś właścicielem obiektu zabytkowego lub nim zarządzasz? Dziedzictwo wokół Ciebie nie jest Ci obojętne? Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na  projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie projekty, które zostały zrealizowane w 2016 roku. Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody pieniężne. Zgłoszenia do 29 września!

Twoją pasją są zabytki oraz edukacja historyczna? Jesteś właścicielem obiektu zabytkowego lub nim zarządzasz? Pracujesz z ludźmi, którzy interesują się przeszłością oraz popularyzacją wiedzy o zabytkach? Dziedzictwo wokół Ciebie nie jest Ci obojętne?

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”.

Jego celem jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków. Chcemy nagradzać i promować najlepszą działalność edukacyjną w tym zakresie prowadzoną przez zarządców i posiadaczy zabytków, a także osoby współpracujące z nimi.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie projekty, które:

  • rozpoczęły się i zostały zrealizowane w 2016 roku;
  • upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku, zabytkach lub przestrzeni zabytkowej bądź też przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych i wpływały na zwiększenie społecznego przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie;
  • przynajmniej częściowo angażowały uczestników projektu i/lub publiczność do poznawania zabytków in situ;
  • były organizowane lub współorganizowane przez właścicieli, posiadaczy lub zarządców obiektów lub przestrzeni wpisanych do rejestru zabytków.

Obowiązują następujące kategorie:
- prelekcje, wykłady, warsztaty,
- aktywności plenerowe
- wystawy i projekty multimedialne.

Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody:

I miejsce - 20.000,00 zł
II miejsce ‐ 15.000,00 zł
III miejsce ‐ 10.000,00 zł
wyróżnienie - 5.000,00 zł

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 29 września 2017 r. na adres Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs na Projekt edukacyjny Zabytek Poznany”.

Nadesłane prace oceniać będzie jury w składzie:

  • Iwona Solisz – wieloletni Opolski Konserwator Zabytków
  • Hubert Mącik – Miejski Konserwator Zabytków w Lublinie
  • Anna Czyżewska – prezes Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna, etnografka, animatorka społeczna i kulturalna, posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i prowadzeniu projektów edukacyjnych \
  • Jan Mencwel – kulturoznawca, pracownik Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i prowadzeniu projektów edukacyjnych
  • Karol Mazur – kierownik Działu Edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Filip Spek – Stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze”
  • Beata Bauer – kierownik Działu Kształcenia i Wydawnictw Narodowego Instytutu Dziedzictwa Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Szczegółowe informacje o sposobie przygotowania zgłoszeń znajdują się w regulaminie konkursu na stronie: https://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3476

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w listopadzie 2017 roku.

Głównym organizatorem konkursu „Zabytek Poznany” jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Operatorem procedury konkursowej jest natomiast Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Wszelkie pytania należy kierować na adres: bbauer@nid.pl

Narodowy Instytut Dziedzictwa
www.nid.pl