Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

XVIII Łódzki Festiwal Chóralny CANTIO LODZIENSIS

25 chórów i zespołów wokalnych, w tym m.in. z Warszawy, Kalisza, Gdańska, Rybnika, Lublina Krakowa i Częstochowy zaprezentuje się na XVIII Łódzkim Festiwalu Chóralnym CANTIO LODZIENSIS, który odbędzie się w dniach 14 – 15 listopada w Łódzkim Domu Kultury. Nasz region reprezentować będą chóry z Łodzi i Zgierza. Gościem Cantio Lodziensis będzie chór mieszany Angelicus z Mińska. W ramach festiwalu organizowane są również koncerty chóralne na terenie województwa m. in. w Aleksandrowie Łódzkim, Łowiczu, Widawie i Skierniewicach.

XVIII Łódzki Festiwal Chóralny CANTIO LODZIENSIS odbędzie się w dniach 14 – 15 listopada 2015 r. w Łódzkim Domu Kultury. Festiwal jest znaczącą ogólnopolską imprezą posiadającą charakter konkursowy. Organizatorami są: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr, Akademia Muzyczna  im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W tym roku wystąpi 25 chórów i zespołów wokalnych, m.in. z Warszawy, Kalisza, Gdańska, Rybnika, Lublina Krakowa i Częstochowy. Nasz region reprezentować będą chóry z Łodzi i Zgierza. Gościem Cantio Lodziensis będzie chór mieszany Angelicus z Mińska. W ramach festiwalu organizowane są również koncerty chóralne na terenie województwa m. in. w Aleksandrowie Łódzkim, Łowiczu, Widawie i Skierniewicach.
 

Łódzki Festiwal Chóralny - Cantio Lodziensis  posiada  formułę konkursu, a biorące w nim udział liczne chóry i zespoły wokalne oceniane są w ośmiu kategoriach. W ramach festiwalu wystąpią chóry prezentujące muzykę rozrywkową oraz gospel.  Głównym  celem festiwalu jest popularyzacja chóralistyki jako formy wykonawczej, a także upowszechnianie bogatej, wartościowej literatury chóralnej obejmującej różnorodną stylistykę. Festiwal również promuje dokonania artystyczne łódzkiego środowiska kompozytorskiego. Od początku trwania festiwalu udział w nim wzięło około 450 chórów i zespołów wokalnych krajowych i zagranicznych.

Co rok w trakcie Festiwalu odbywa się również seminarium dla dyrygentów prowadzone przez profesorów z Akademii Muzycznych w Łodzi, Bydgoszczy, Katowic, Szczecina.