Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zdolności Dzieci i Młodzieży im. A. Gołąba w Zgierzu rozpoczyna realizację projektu Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy - cyklu warsztatów i działań animacyjnych adresowanych do dzieci z 6 miejscowości w Gminie Wiejskiej Zgierz. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zdolności Dzieci i Młodzieży im. A. Gołąba w Zgierzu właśnie rozpoczyna realizację projektu "Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy" w Gminie Wiejskiej Zgierz.

Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy właśnie wyrusza we wspaniałą edukacyjną i animacyjną podróż po Gminie Wiejskiej Zgierz. Dzięki bogatej ofercie warsztatów oraz pikników dzieci zdobędą umiejętności, które pozwolą im rozwiązać wybrany problem swojej lokalnej społeczności.
 

Projekt będziemy realizować od kwietnia br. do końca lutego 2016 roku. W jego trakcie zostanie przeprowadzone 288 h warsztatów dla 150 dzieci, w 9 blokach tematycznych, m.in.: prawa człowieka, prawa konsumenta, ekologia, mowa nienawiści w Internecie, wielokulturowość, budżet miasta i gminy, moja miejscowość i jej historia. Zostaną przeprowadzone 54 godziny warsztatów „Zmiany” dla 150 dzieci, odbędzie się 6 pikników integracyjnych, 6 diagnoz problemów i lokalnych potrzeb.

W każdej z miejscowości uczestniczących w projekcie podjęte zostaną inicjatywy w ramach modułu "Uniwersytet zmienia", które dotrą do ok. 1200 osób. Jesteśmy przekonani, że projekt wprowadzi nową jakość aktywności obywatelskiej w Gminie Zgierz oraz stworzy pakiet narzędzi do pracy z dziećmi, z których będą mogli korzystać nauczyciele i wychowawcy.
 

Wszystkie działania oraz materiały będą bezpłatne, ponieważ Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy bawi, uczy i zmienia dzięki dofinansowaniu zdobytym w ramach programu "Obywatele dla demokracji" pochodzącym z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Partnerem działań jest Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ - twórcy Szkoły Ruchomej na warszawskiej Pradze.

Harmonogram działań w ramach projektu


Ilona Majewska
Koordynatorka projektu
tel. 660 802 107