Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Wakacyjny Kalejdoskop

Jest już wakacyjny kalejdoskop! W podwójnym numerze znajdziecie wywiad z Moniką Buchowiec, aktorką Teatru Nowego w Łodzi, przeczytacie o życiu i karierze ekstrawaganckiego kreatora fryzur Antoniego Cierplikowskiego, a także o próbie reaktywacji Śródmieścia Łodzi poprzez kulturę. Dowiecie się też dlaczego ryzyko nakręca Kubę Wandachowicza, muzyka i współtwórcę Klubu Dom w Łodzi. Do tego czekaja na Was: comiesięczne kalendarium wydarzeń, recenzje, felietony i oczywiście konkursy z nagrodami oraz kupony rabatowe do teatrów!

W wakacyjnym numerze Kalejdoskopu znajdziecie wywiad z Moniką Buchowiec, aktorką Teatru Nowego w Łodzi, która zagrała ostatnio ważne role w „Kobro”, „Więcej niż możesz zjeść” i „Dogville”. Przypomnimy życie i karierę urodzonego w Sieradzu ekstrawaganckiego kreatora fryzur Antoniego Cierplikowskiego. Z cyklu o rewitalizacji przeczytacie o próbie reaktywacji Śródmieścia poprzez kulturę.

Dowiecie się dlaczego ryzyko nakręca Kubę Wandachowicza, muzyka, współtwórcę Klubu Dom, który jest organizatorem Festiwalu DomOFFon. Maksym Ostrowski widzi świat na pograniczu realizmu i abstrakcji geometrycznej.

Do tego comiesięczne kalendarium wydarzeń kulturalnych, recenzje, felietony, wywiady. I oczywiście konkursy z nagrodami oraz kupony rabatowe do teatrów: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Teatr Muzyczny w Łodzi.

Pytajcie o KALEJDOSKOP w kioskach, Empiku i w Łódzkim Domu Kultury!

Siła spokoju
– Zawsze chciałam być lekarzem, pomagać ludziom. Nie poszłam na medycynę, zostałam aktorką, ale nie mogłam się pogodzić z próżnością mojego zawodu, w którym trzeba być urodzonym egocentrykiem i narcyzem – mówi Monika Buchowiec, aktorka Teatru Nowego w Łodzi, która zagrała ostatnio ważne role w „Kobro”, „Więcej niż możesz zjeść” i „Dogville”.  

Antoine de Paris
W lipcu w Sieradzu odbędzie się kolejna edycja Open Hair Festival, poświęconego postaci Antoniego Cierplikowskiego, ekstrawaganckiego kreatora fryzur pochodzącego z tego miasta. Jego życie to jakby bajka o kopciuszku – historia biednego chłopca, który stał się sławny i bogaty, by na koniec znowu zostać kopciuszkiem.
 
Kultura w rewitalizacji
Przed Łodzią wielkie wyzwanie – rewitalizacja dużej części Śródmieścia. W kolejnym tekście na ten temat zastanawiamy się, jak zrobić to z sensem. Może poprzez kulturę. Istnieje parę dobrych przykładów rozwiązań, w których to właśnie kultura sprawiła, że zapomniane miejsce ożyło…  

Ryzyko mnie nakręca
– Inspiruje mnie wielka niewiadoma. Od dawna łączę wiele aktywności. Wiadomo, że jestem bardziej dumny z siebie, gdy napiszę dobry tekst, niż kiedy posprzątam klubowy ogródek, ale nie deprecjonuję codziennych obowiązków – mówi Kuba Wandachowicz, muzyk, współtwórca Klubu Dom, organizator Festiwalu DomOFFon, który odbędzie się w sierpniu w OFF Piotrkowskiej.

Na pograniczu
W swoich obrazach Maksym Ostrowski, student Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zawsze łączy realizm i abstrakcję geometryczną. – Tak widzę świat. Jest dla mnie realny, ale preferuję mieć wszystko uporządkowane. Poza mieszkaniem. Prawie zawsze planuję, jak będzie wyglądał kolejny dzień – mówi. – W sztuce obrazuję swoje pojmowanie rzeczywistości. Poza tym podoba mi się to pogranicze realizmu i abstrakcji.