Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Święto tańca w Bełchatowie

Już 28 listopada o godzinie 11:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie rozpocznie się kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych Bełchatów Power Dance. Na parkiecie zobaczymy choreografie najlepszych grup tanecznych z całej Polski. O nagrodę główną tancerze zawalczą w dwóch kategoriach: taniec współczesny, a także taniec nowoczesny i formy uliczne.

Taneczny listopad trwa! Dla wszystkich tych, którzy mają już dość tańca towarzyskiego w wykonaniu celebrytów, a taneczne talent-show z każdą kolejną edycją pasjonuje coraz mniej, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie przygotowało coś specjalnego! Przygotujcie się na najważniejsze bełchatowskie wydarzenie taneczne tego roku! Już 28 listopada o godzinie 11:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy rozpocznie się kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych Bełchatów Power Dance. Na parkiecie będzie rządzić taniec współczesny i nowoczesny. Power Dance już od wielu lat przyciąga najlepsze grupy taneczne z całej Polski, które konkurując ze sobą w bełchatowskim konkursie, prezentują ciekawe choreografie z pogranicza wielu technik tanecznych.

Jest o co walczyć! W tym roku, główną nagrodą jest Grand Prix Prezydenta w wysokości 1500 zł., które otrzymają twórcy najlepszego pokazu. Wyróżniająca się technika, ciekawa choreografia – to główne elementy na które będzie zwracać uwagę Jury konkursu.

Tancerze będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: 15 – 15 lat; powyżej 15 lat, oraz dwóch kategoriach tanecznych: taniec współczesny; taniec nowoczesny i formy uliczne.

VIII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów Power Dance – to ciesząca się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Bełchatowa i okolic impreza, zrzeszająca środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo - tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski, wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych. Przewidywana liczba uczestników to około 500 tancerzy z całej Polski. Pierwsze spotkania taneczne odbyły się w 2007 roku. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta jest

Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

Juliusz Gajewski
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie