Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

Spotkanie z Michałem Witkowskim w WBP w Łodzi

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie z Michałem Witkowskim, Laureatem Nike Czytelników 2024 za powieść „Wiara. Autobiografia”.
Prowadzenie: Paulina Ilska

Spotkanie odbędzie się 5 lutego 2025 r., godz. 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki (II p.).

Wstęp wolny!

 
Michał Witkowski urodził się 17 stycznia 1975 roku we Wrocławiu. To polski pisarz, felietonista, a także aktor niezawodowy.

Witkowski jest jednym z niewielu pisarzy młodego pokolenia, który już stworzył swój charakterystyczny styl określany mianem witkowszczyzny. Jego podstawowymi wyznacznikami są przede wszystkim przesadność w opisie świata, ironia, groteska,
jak również cynizm, który stanowi swoistą grę z czytelnikiem. Twórczość Witkowskiego porównywana jest przez krytyków literackich do dzieł Gombrowicza, Geneta i Stasiuka. Utwory Witkowskiego przetłumaczono na 30 języków, między innymi niemiecki, hiszpański, hebrajski, węgierski, litewski, czeski, koreański, łotewski, estoński, włoski, serbski, a nawet fiński. Witkowski jest recenzentem wielu artykułów, a także robi karierę medialną, prowadząc blog modowy „Fashion Pathology”.

Kariera pisarska Michała Witkowskiego rozpoczęła się od tomiku „Zgorszenia wstają od stołów” wydanego w 1997 roku. Oficjalnie jednak pierwszą książką pisarza jest zbiór opowiadań „Copyright” wydany dopiero w 2001 roku. Popularność Witkowskiego wzrosła po wydaniu powieści „Lubiewo”. Zyskała ona status bestselleru i stała się kultowa wśród odbiorców młodego pokolenia. Kolejną jego powieścią była „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna- Szczakowej”. Jest to pozycja, która powtórzyła sukces „Lubiewa”. Prawdziwy rozgłos Michał Witkowski osiągnął wydając powieść kryminalną „Drwal”, a także kryminał „Zbrodniarz i dziewczyna” czy powieścią traktującą o środowisku męskich prostytutek.

W 2024 r. został Laureatem Nike Czytelników za powieść „Wiara. Autobiografia”.

https://www.znak.com.pl/autor/Michal-Witkowski

 
Paulina Ilska – teatrolożka, dziennikarka i edukatorka. Ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Łódzkim, studia podyplomowe z terapii pedagogicznej oraz niezliczoną ilość warsztatów artystycznych i kursów metodycznych. Pisze o teatrze, a czasem nawet o literaturze i filmie do Magazynu Kulturalnego Kalejdoskop. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa z wiedzą o kulturze i z twórczego pisania dla młodzieży i dorosłych, w fajnych instytucjach kultury, świetlicach, bibliotekach, organizacjach pozarządowych (m.in.: przez 10 lat uczyła w Monarze, obecnie prowadzi zajęcia m.in.: w Domu Literatury w Łodzi). Pisze też opowiadania i czasem coś opublikuje (Co za bramą, Jabłuszko w Kwartalniku Artystyczno-Literackim Arterie, Dzikie jagody w Kalejdoskopie).
  • 05-02-2025 godz 17:00

Kategoria

Literatura

Adres

ul. Gdańska 100/102, 90-508 Łódź

Kontakt

http://www.wbp.lodz.pl/
tel.: 42 663-03-00
email: kontakt@wbp.lodz.pl