Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

piknik sąsiedzki w Łodzi

W najbliższą sobotę, 13 czerwca, w godz. 12:00-22:00 w domu urodzenia Karla Dedeciusa - wybitnego tłumacza i popularyzatora literatury polskiej w Niemczech – przy ul. Wólczańskiej 146 w Łodzi odbędzie się piknik sąsiedzki połączony z warsztatami. Wstęp wolny!

W najbliższą sobotę, 13 czerwca, w godz. 12:00-22:00 w domu urodzenia Karla Dedeciusa - wybitnego tłumacza i popularyzatora literatury polskiej w Niemczech – przy ul. Wólczańskiej 146 w Łodzi odbędzie się piknik sąsiedzki połączony z warsztatami, który Muzeum Miasta Łodzi organizuje we współpracy z mieszkańcami kamienicy, Wspólnotą Mieszkaniową, Administracją „Atrium” oraz Administracją „Katedralna”. Wstęp na piknik jest wolny.

 

Program:

- zakładanie ogrodu dla Karla Dedeciusa, podczas którego każdy będzie mógł wziąć udział w sadzeniu roślin, by zazielenić podwórze kamienicy (g. 12:00)

- malowanie kredowego muralu przez dzieci (cały dzień)

- warsztaty techniką frottage, w ramach których uczestnicy będą poszukiwać i odrysowywać ślady miejsca, w którym swoją młodość spędził Karl Dedecius (g. 16:00)

- projekcja filmu o Karlu Dedeciusie „Między sąsiadami. Pośrednik” (g. 21:00)

Z uwagi na prognozowaną upalną pogodę każdy uczestnik będzie mógł ochłodzić się truskawkowym kompotem.

 

Piknik jest częścią obchodów 95. rocznicy urodzin Karla Dedeciusa odbywających się pod hasłem „Karl Dedecius. Literatura-Dialog-Europa”. Kluczowym elementem obchodów jest wystawa czasowa poświęcona tłumaczowi, którą można oglądać do 30 sierpnia w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

 

Część wydarzeń związanych z obchodami 95. rocznicy urodzin Karla Dedeciusa odbędzie się w domu, w którym urodził się późniejszy wybitny tłumacz, przy ul. Wólczańskiej 146 – opowiada Marta Skłodowska, kurator projektu. W wyniku konsultacji z mieszkańcami  podwórze – tę „małą ojczyznę” – wspólnie poddamy transformacji za pośrednictwem roślin, aby odnieść się do pamięci tego miejsca przeprowadzimy warsztaty plastyczne techniką frottage (jedna z prac powstałych tego dnia zostanie oprawiona i podarowana Karlowi Dedeciusowi), a znaczenie tego miejsca w historii Łodzi podkreślimy projekcją filmową.

 

Matylda Cygan
Muzeum Miasta Łodzi