Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

Nieme kino z muzyką na żywo

31 stycznia o godz. 18.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu "Sobotnia Góra" będącego adaptacją starej ludowej bajki. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo grana przez zespół Czerwie. Na podróż przez baśniowy świat dźwięków i obrazów zapraszamy starsze dzieci, młodzież, a nawet dorosłych!

Zapraszamy do kina Kutnowskiego Domu Kultury 31 stycznia, godz. 18.00, na wyjątkowy pokaz filmu "Sobotnia Góra" będącego adaptacją starej ludowej bajki. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo grana przez zespół Czerwie. Na podróż przez baśniowy świat dźwięków i obrazów zapraszamy starsze dzieci, młodzież, a nawet dorosłych!

Bilety 15 zł.

 

Film jest adaptacją starej ludowej bajki, częściowo przeniesioną we współczesność. Doskonała propozycja dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Oryginalne kompozycje do oryginalnego filmu nakręconego w konwencji starych czarno-białych, niemych filmów. Eteryczna opowieść okraszona eklektyczną mieszanką muzyczną z pogranicza etno, folku, reggae, muzyki eksperymentalnej, awangardy oraz muzyki współczesnej. Występ beskidzkiej grupy CZERWIE z autorską muzyką na żywo do niemego filmu-baśni pt. „Sobotnia Góra”

 

prod.:Polska (Czarny Karzeł)

reż.: Marta Filipiak

czas: 45 min

 

 

Film opowiada historię trzech braci, którzy próbują pomóc swojej chorej matce. Jak to w bajkach zazwyczaj bywa, każdy z nich ma różne umiejętności, najstarszy jest silny i odważny, średni- mądry, a najmłodszy niczym się nie wyróżnia, jest zwyczajny. Baśń opowiada o ich przygodach i trudnościach jakie napotykają na swojej drodze. Historia ma uniwersalne przesłanie, które jest nadal aktualne, co podkreśla konwencja filmu. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym taki twórcom jak Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow.

Charakterystyczny klimat filmu wynika z faktu, że realizatorzy podążają tą samą drogą co twórcy z „początków kina”, ponieważ tak jak oni wówczas odkrywają podczas pracy nad filmem tajniki sztuki filmowej. Sposób pracy Grupy Czarny Karzeł jest połączeniem intuicji z miłością do sztuki. To połączenie daje surrealistyczne efekty.

CZERWIE - alternatywa z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy. Są twórcami i wykonawcami całkiem dobrej muzyki do głośnego spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy” na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007) oraz do wielu innych zakręconych projektów... Sztywne podziały na style w muzyce obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia, łagodnej latynoamerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek. Od początku swej działalności zagrali ponad 300 koncertów w kraju i za granicą. W 2004 ukazał się oficjalnie album pt. "Padlina" a w 2008 r. udało się wydać limitowany projekt wystawienniczy pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu". A w tym roku ukazał się drugi studyjny album pt. „Melanż”. Czerwie – niezależna formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, kabaretu, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansując muzycznie, potrafią zagrać i do tańca i do różańca. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Godnie reprezentuje swój region występami, na które dostają zaproszenia z całego kraju. Dali się już poznać m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach, nocach świętojańskich w Sandomierzu, Wrocławiu, Poznaniu i wielu innych miastach. Zagrali dotąd ponad 300 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa 2007), co jest w dorobku grupy najbardziej prestiżowym osiągnięciem. Sztuka była wystawiana 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura a zwieńczona pożegnalnym występem na PWST w Krakowie, notabene do którego muzycy regularnie zaglądają. Ponadto są autorami wielu kosmicznych projektów teatralno – filmowych i plastycznych, jak na przykład minimalistyczny teledysk czołowego polskiego reżysera muzycznego, Pawła Bogocza czy też „Poza kontrolą” w TVP Kultura w reżyserii Xawerego Żuławskiego. W roku 2004 wydali oficjalnie album pt. „Padlina” z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka a w 2008 limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu”, który niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego, producenci muzyki elektronicznej i wielu innych przyjaciół. W 2012 roku ukazała się płyta „Melanż”.

 

Kutnowski Dom Kultury