Międzynarodowy Dzień Teatru w Aleksandrowie
Wydarzenia Międzynarodowego Dnia Teatru, które w Aleksandrowie przebiegały pod hasłem "Poczuj teatr" dobiegają końca. 27 marca o godz. 18.00 w sali Chóru Moniuszkowców w Aleksandrowie odbędzie się koncert piosenek z teatru "WioSenne marzenia", a 28 marca o godz. 18.00 w Herbaciarni Klimaty w Aleksandrowie zobaczymy monodram "Przypadek Adasia Miauczyńskiego" w wykonaniu Włodzimierza Twardowskiego.
Wydarzenia Międzynarodowego Dnia Teatru, które w Aleksandrowie przebiegały pod hasłem "Poczuj teatr" dobiegają końca:
27 marca o godz. 18.00: "WioSenne marzenia"
W Dniu Święta Teatru zapraszamy na koncert piosenek z teatru "WioSenne marzenia" w wykonaniu studentów wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Zapraszamy na wspaniałe widowisko muzyczne, podczas którego usłyszymy najpopularniejsze piosenki i arie z operetek i musicali.
Wieczór odbędzie sie w sali Chóru Moniuszkowców w Aleksandrowie Łódzkim ul. Ogrodowa 10. Wstęp wolny!
28 marca 2014 piątek godz. 18.00: "Przypadek Adasia Miauczyńskiego"
Herbaciarnia "Klimaty" Aleksandrów Łodzki ul. Warszawska 28 wejściówki 16 zł (do kupienia w Herbaciarni), ilość miejsc ograniczona.
Na zakończenie obchodów Miedzynarodowego Dnia Teatru, czyli na zakończenie akcji "Poczuj teatr" zapraszamy na "Przypadek Adasia Miauczyńskiego" wg opowiadań Marka Koterskiego Monodram w wykonaniu Włodzimierza Twardowskiego
Adaptacja i reżyseria: Andrzej Czerny Stworzona przez Marka Koterskiego kultowa postać Adasia Miauczyńskiego jest wśród nas, a często nawet w nas samych. Wystarczy się rozejrzeć, a także dobrze przyjrzeć się sobie, w lustrze, które Marek Koterski stawia przed nami - odbija się w nim żywa emanacja ciemnej strony podświadomości przeciętnego Polaka, a jednocześnie widzimy najsympatyczniejszego polskiego nieudacznika. Obraz śmieszny i zarazem smutny. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie czterech scenariuszy Marka Koterskiego: Dzień świra, Dom wariatów, Życie wewnętrzne i Nienawidzę.
Wystawa "Plakat teatralny" Zapraszamy też na wystawę plakatów ze spektakli łódzkich teatrów: Teatru Wielkiego, Muzycznego, im. Stefana Jaracza, Nowego, Studyjnego, Powszechnego, Pinokio. Plakaty z różnych przedstawień: piękne, niezwykłe dzieła sztuki, zaprojektowane przez mistrzów plakatu zachecają do obejrzenia przedstawień, zaciekawiają, intrygują. Wystawa jest zaaranżowana w miejscach wydarzeń teatralnych całkowicie zawładnęła ich przestrzenią. Zapraszamy na tą niezwykłą podróż po łódzkich teatrach.
Elżbieta Grochulska