Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Lokomotywą po wiedzę

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie 20 marca br. wzięli udział w warsztatach z projektowania ubiorów metodą aplikacji, które odbyły się w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę” w Łódzkim Domu Kultury. Pod czujnym okiem Julity Pierzchały z fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich powstały ubiory, które stały się inspiracją do wykonania kostiumów do spektaklu "Tydzień z życia kreta Józia".
Podczas 1,5 godzinnego pobytu w ŁDK pod czujnym okiem Julity Pierzchały najpierw dowiedzieli się min. co to jest ekologia, recykling czy upcykling a późnej obejrzeli krótkie filmiki o tematyce ekologicznej m.in. dot. segregacji śmieci czy zanieczyszczenia powietrza. Wspomagani swoimi opiekunkami ze szkoły p. Dorotą Romanowską i p. Agnieszką Myszkowską oraz  MOK p. Urszulą Zawadzką tworzyli ubiory z fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich przywiezionych przez siebie, a także przygotowanych przez prowadzącą jako „rzeczy do wyrzucenia” naklejając je bądź przyszywając do tkaniny lub kartonu.

Dwudziestoosobowa grupa z Głowna kilka tygodni temu rozpoczęła prace nad autorskim scenariuszem do spektaklu teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA”, który nosi tytuł TYDZIEŃ Z ŻYCIA KRETA JÓZIA. Przydzielono role i systematycznie odbywają się próby. Warsztaty natomiast były inspiracją do wykonania projektów kostiumów dla pierwszoplanowych postaci spektaklu: kreta Józia, dwóch wiewiórek i myszki. Zdobyta wiedza podczas tych warsztatów, a także kolejnych, które odbędą się w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej wykorzystana zostanie na dokończenie kostiumów, stworzenie masek, rekwizytów i scenografii potrzebnej do spektaklu.

Finałem działań w projekcie będzie wystawienie spektaklu dla szerszej publiczności oraz nagranie go i przekazanie do Łódzkiego Domu Kultury, gdzie zostanie poddany ocenie. Projekt „Lokomotywą po wiedzę 2018” patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień a dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Partnerami strategicznymi projektu są: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Beneficjentami projektu jest 21 wybranych miejscowości z terenu województwa łódzkiego wśród nich Głowno, dla których wszystkie działania projektowe są bezpłatne.

Kategoria

Wiadomości