Łódzkie Spotkania Teatralne w Wieluniu
19 i 20 października w Wieluniu odbędzie się VI MINIFESTIWAL w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych 2013! Zapraszamy!
19.10.2013 r., godz. 18.00, TEATR CALIFORNIA (Łódź) Iwan Wyrypajew Iluzje
Wieluński Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 5
19.10.2013 r., po spektaklu: 6 Otwarte Spotkanie z Artystami
prowadzenie: Paulina Ilska
20.10.2013 r., godz. 18.00, SAMBOR DUDZIŃSKI (Wrocław/Lubiąż) Dźwiękowiązałka
Wieluński Dom Kultury: Wieluń, ul. Krakowskie Przedmieście 5
20.10.2013 r., po spektaklu: 6 Dyskusja Festiwalowa z Artystami
prowadzenie: Magdalena Hasiuk-Świerzbińska
"Iluzje"
Tekst Wyrypajewa to sztuka o iluzjach. Iluzji miłości, którą bohaterowie opowiadanej historii przez całe swoje życie próbują odnaleźć, zdefiniować. Iluzji teatralnej, tej pomiędzy widzem i aktorem, kiedy zaciera się granica między tym co rzeczywiste a co wykreowane. Wreszcie jest to też sztuka o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czym jest miłość?, zarówno przez 80-latków, których historia jest opowiadana, jak i przez 20-latków, którzy tą historię opowiadają.
przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
reżyseria: Piotr Maszorek
występują: Anna Ćwiklik (Pierwsza Kobieta), Pola Lepakhina (Druga Kobieta), Jakub Lisiak (Pierwszy Mężczyzna), Patryk Seweryn (Drugi Mężczyzna)
"Dźwiękowiązałka"
To interaktywne widowisko muzyczne, w którym rolę sześcioosobowego zespołu pełni jedna osoba - Sambor Dudziński, wszechstronny muzyk, obsługujący na mobilnej scenie fantastyczne instrumentarium! Za dnia i po zmroku, na galach, imprezach zamkniętych w bogatych wnętrzach i w otwartej przestrzeni, na rynkach, placach, dworcach, ulicach artysta nawiązuje niespotykany kontakt z publicznością, aby wspólnie wydobywać z widowiska „poezję” aktu twórczego i wypełniać przestrzeń spektaklu dynamiczną interakcją. Fabuła przedstawienia rodzi się dzięki widzom i przy użyciu mnóstwa instrumentów: elektronicznego fortepianu, organów, zestawu perkusyjnego, akordeonu dętego, saksofonu oraz instrumentów etnicznych (duduk, flety, drumle, didgeridoo, berimbao, kopytnik, cabasa, dzwonki chromatyczne). Całość uzupełniają: wokal i chórki. Rolę ruchomej sceny o pedałowym napędzie, z własnym systemem zasilania, nagłośnieniem i oświetleniem pełni trójkołowy pojazd zbudowany na bazie przedwojennej “zgrabiarki konnej”.
Dźwiękowiazałka to mocny sygnał, że wszyscy jesteśmy - czy też możemy być - twórcami, że aktywne uczestniczenie w kulturze ma sens i może dawać niespodziewane efekty.
Marcin Wartalski