Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie

20 sierpnia 2014 r. w ramach projektu „Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie”, realizowanego przez MiPBP w Łęczycy wspólnie z PTTK „Ziemi Łęczyckiej” i ŁDK, odbyła się piesza wycieczka dla dzieci Śladami Diabła Boruty.

20 sierpnia 2014 r. w ramach projektu „Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie” odbyła się piesza wycieczka dla dzieci Śladami Diabła Boruty. Droga biegła od Zamku Królewskiego, park miejski, „szwedzką górę” i Tum do skansenu w Kwiatkówku. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały zagrodę chłopską z XIX w. – dom mieszkalny i jego wyposażenie, budynki gospodarskie, kuźnię, olejarnię, stodołę, piece chlebowy i garncarski, piwnice ziemne, kierat, studnię z żurawiem. Ogromną frajdą było zwiedzanie wiatraka kozłowego. W przydomowym ogródku dzieciaki rozpoznawały rosnące tam warzywa, zioła i kwiaty. Atrakcją było to, iż wszystko w tym niezwykłym muzeum można było dotknąć, wszędzie wejść, posiedzieć w bryczce i własnoręcznie wyciągnąć wodę ze studni pod okiem przewodnika z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Wycieczka do Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej zakończyła pierwszą część projektu „Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie” - Wakacje dla dzieci, realizowanego przez MiPBP w Łęczycy wspólnie z PTTK „Ziemi Łęczyckiej” i ŁDK. W wędrówce pomagały wolontariuszki z Pokojowego Patrolu WOŚP. Choć podróż przez łąki była trochę męcząca, jednak wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

5 i 8 sierpnia w ramach części wakacyjnej projektu odbyły się również warsztaty rękodzielnicze dla dzieci inspirowane łęczycką sztuką ludową: wycinanka i kwiaty z bibuły. Dotacja na realizację zadania została pozyskana w ramach konkursu na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2014 r. zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury, który jest jednocześnie współorganizatorem przedsięwzięcia.

Grażyna Olczak
MiPBP w Łęczycy