Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

ŁDK NA MIXERZE REGIONALNYM!

W najbliższą sobotę i niedzielę (3-4 września) Łódzki Dom Kultury zaprasza na Mixer Regionalny (okolice Pasażu Schillera, Galerie ŁDK)! Na stoiskach Łódzkiego Domu Kultury odbywać się będą warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła, warsztaty plastyczne - tkanie gobelinu oraz regionalny quiz z nagrodami. W programie także koncerty zespołów z regionu łódzkiego i otwarty casting Studia im. Becketta. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia!

Łódzki Dom Kultury serdecznie zaprasza na święto województwa łódzkiego. Ten weekend warto spędzić razem z nami. W ramach Miksera Regionalnego 2016 przygotowaliśmy moc kulturalnych atrakcji.

W sobotę i niedzielę zapraszamy na ulicę Piotrkowską w okolice pasażu Schillera oraz do Galerii ŁDK.

Na stoiskach Łódzkiego Domu Kultury odbywać się będą warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła, warsztaty plastyczne - tkanie gobelinu oraz regionalny quiz "Odkryj Łódzkie" z nagrodami.

Na pasażu Schillera Łódzki Domu Kultury organizuje  również Regionalną Scenę, na której wystąpią zespoły muzyczne z całego województwa. W przerwach pomiędzy artystami zaprezentuje się m.in.: Studio Becketta z otwartym castingiem, odbędzie się również pokaz tai - chi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem poniżej.

W Galerii Nowej ŁDK prezentowana będzie wystawa pt. "IX Pejzaż malowany ziemi łódzkiej-spotkajmy się w powiecie zgierskim". Jest to zbiór 70 pejzaży przedstawiających ciekawe miejsca powiatu zgierskiego jego przyrodę, architekturę zabytkową i współczesną oraz motywy charakterystyczne dla danej gminy. Wystawa organizowana jest w ramach Mixera Regionalnego. Wernisaż wystawy  3 września 2016 o godz. 14.00 Galeria Nowa. Wystawa czynna: 3.09 (sobota) w godz.  14.00 -18.00, 4.09 (niedziela) w godz. 12.00-18.00

             
                    
 Poniżej szczegółowy program koncertów:
 
SOBOTA  3 września 2016, godz. 13.00 do 16.00
Scena - Piotrkowska – Pasaż Schillera, koncert poprowadzi:  Janusz Wielgosz
 
 13.00 – 13.25 Zespól  Dziecięco Młodzieżowy - Tęcza – GOKiS w Łyszkowicach
                                                  
                                                               
13.30 – 14.00 Zespól folklorystyczny - Szycha – GOK w Lutomiersku


Zespól folklorystyczny Szycha istnieje od 1999r. Kultywuje folklor ziemi sieradzkiej. Dał już bardzo wiele występów, w tym m.in. w Sali Kongresowej  w Warszawie w 2005r. oraz na Węgrzech w 2005 i 2007r. Kierownik muzyczny – Waldemar  Zybała
 
14.05 - 15.00 Orkiestra Dęta OSP przy GDK w Brójcach                                 
Orkiestra nawiązała współpracę z Gminnym Ośrodku Kultury (GOK w Brójcach. Nastąpił  rozwój współpracy z GOK w Brójcach, Orkiestra wystąpiła w cyklu spotkań z zasłużonymi mieszkańcami Ziemi Brójeckiej, organizowanymi przez GOK w Brójcach. Gminny Ośrodek Kultury  w Brójcach objął  patronat nad Orkiestrą Dętą OSP w Kurowicach.
                                                                                                                                                                            
 - Zespół Tańca Współczesnego - Terps /2 formacje/ działające przy GOK w Brójcach  
            
15.00 – 15.30 Soliści działający przy MOK w Łęczycy – Patrycja Olczak,Ula Olczak
Opiekun instruktor – Dariusz Kuś                                                                                                                         
  
15.35 – 16.15  Kapela folklorystyczna – Krośniewiacy GOK w Krośniewicach   

                     
Kapela działa przy Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Jest aktywna artystycznie koncertując na terenie woj. Łódzkiego, brała również udział w konkursach i przeglądach zdobywając nagrody. Kapela wykonuje popularne szlagiery folkloru miejskiego, muzyki podwórkowej jak również  kompozycje własne.                                                              
 
 
NIEDZIELA  4 września 2016   godz. 10.00 do 17.00
Scena Piotrkowska - Pasaż  Schillera, prowadzenie koncertu Janusz Wielgosz
 
10.00 – 10.45  Zespół instrumentalno-wokalny Vena  MOK w Tuszynie


Zespół VENA istnieje od trzech lat w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie. Tworzą go:Magdalena Jargan – gitara akustyczna, śpiew Adam Jargan – keyboard, śpiew Bartosz Bocheński – gitara basowa Filip Wierzejski – perkusja. Zespół ma na koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach piosenki. Wykonuje covery znanych polskich wykonawców i zespołów (Kasia Kowalska, Patrycja Markowska, Kasia Popowska, Brodka, Grzegorz Ciechowski, Myslovitz, Hey, Enej, Wilki i inne). Opiekun zespołu Bogdan Lesiak.
- Zespół tańca nowoczesnego First Step MOK w Tuszynie       
                                                                    
11.00 – 11.30 Dziecięcy Zespół Ludowy – Krzewina z Bobrownik  - filia GOK w Nieborowie
               
11.35 – 11.55 Zespół wokalny – GOKiS w Słupi
                         
                                                                                                
12.00 – 12.25 Zespół Pieśni Ludowej - Kiernozianie


Zespół Pieśni Ludowej „KIERNOZIANIE” powstał przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiernozi w 1996 roku. Jest zespołem wielopokoleniowym.  W swoim repertuarze zespół posiada pieśni ludowe, biesiadne, folkowe i wiele innych z różnych regionów Polski, najwięcej z łowickiego. Piosenki i przyśpiewki zespół często śpiewa gwarą łowicką. Zespół oraz kapela są wielokrotnymi laureatami przeglądów i festiwali folklorystycznych. W roku 2010 „KIERNOZIANIE” otrzymali odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierownik zespołu – Bożena Olczak, Instruktor śpiewu – Beata Lewaniak.
 
12.30 – 12.55 Soliści wokaliści działający przy MOK w Sulejowie
                         
- Natasza Bartłomiejczyk - 13 lat, zdobywczyni wielu nagród na festiwalach wokalnych i konkursach interpretacji teatralnych wierszy; m.in.; w ŁDK-u była zwyciężczynią na autorską piosenkę przewodnią do "Kolorowej lokomotywy", którą to stworzyłyśmy od podstaw (tekst, muzyka, aranżacja, wykonanie wokalne, choreografia/
-  Borys Bartłomiejczyk, 7,5 roku, ale już kilka Grand Prix na koncie, w tym z ostatniego weekendu - Grand Prix międzynarodowej Intermuzy pod dyr. Jacka Cygana, który nazwał Borysa "nadzieją i przyszłością polskiej piosenki:",  tytuł Super Gwiazdy z ogólnopolskiego festiwalu w Piotrkowie
               
 
13.15 – 14.00  Estradowa Orkiestra Miasta - Gminy  Stryków                             
Estradowa Orkiestra działa przy MGOK w Strykowie, a  dyrygentem jest Zbigniew Franciszek Młynarski. W kilkunastoosobowym zespole muzykuje młodzież oraz osoby dorosłe. Starannie dobrany repertuar uwzględniający perły światowej i polskiej muzyki rozrywkowej, trafna ich aranżacja i wykonanie, to wszystko stanowi o atrakcyjności Orkiestry.
 
 14.15 – 15.00  Grupa mażoretek Dalia  działająca przy Domu Kultury w Poddębicach 
                             
 15.00 – 15.20  Zespól śpiewaczy - Gałkowianie wraz z kapelą
                                      
15.30 – 16.00  Zespół – Odpoczno z Opoczna 


Odpoczno powstałe w 2014  inspiruje się ludową twórczością opoczyńską. Grupę tworzą młodzi muzycy zajmujący się różnymi gatunkami - od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywny rock, aż po polską muzykę tradycyjną.                                                                                            
  
16.15 – 16.45  Kapela  folklorystyczna z Warty   

                    
Zespół powstał w 2011 roku przy Warckim Centrum Kultury w Warcie. Dwukrotnie brał udział w Spotkaniach Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka”, gdzie zdobył m.in. przyznawaną przez Jury nagrodę MKiDN. Zespół zagrał wiele koncertów (plenery, kluby), wystąpił w regionalnej TV Łódź, rozgłośni „Radio Łódź” i Nasze Radio”  Sieradz. W ubiegłym roku nagrał  i wydał płytę CD pt. ”Jak jo pójde na rynecek”. Wszystkie wykonywane przez zespół utwory to opracowane, autentyczne ludowe piosenki zaczerpnięte z repertuaru solistów i zespołów śpiewaczych z Sieradzkiego. Linia melodyczna pozostała nie zmieniona, a teksty wykonywane są lokalną gwarą. Aranżacje zawierają wiele różnorodnych wpływów.
                                                                                                                                        
 17.00 – 17.30 Zespół Maze of Sound z Łodzi
Zespół Maze Of Sound (Labirynt dźwięku) powstał w lutym 2012 roku w Łodzi.  Ma już na swoim koncie sukcesy na gruncie rockowych festiwali. Grupa wystąpiła w wielu renomowanych klubach muzycznych w Polsce oraz pojawiała się na imprezach plenerowych i charytatynych.  Kapela występowała w takich lokalach jak: Wytwórnia, Scenografia, Lizard King (Łódź), Sztuki i Sztuczki, Fonobar (Warszawa) czy Od zmierzchu do świtu (Wrocław) oraz na koncertach w plenerze czy wydarzeniach dobroczynnych (np. scena główna WOŚP 2012 w Pabianicach). W styczniu 2013 roku Maze Of Sound nagrał mini album “Man in the balloon” zawierającą 3 kompozycje: “Rain Charmer”, “Animal” i “Man in the balloon”. Kompozycje zespołu można było usłyszeć w takich rozgłośniach jak Radio Złote Przeboje, Radio Łódź, Radio Planeta czy Radio Żak. Zespół posiada nagraną płytę CD.
 

Pełny program Mixera Regionalnego dostępny na stronie: http://www.mixer.lodzkie.pl/harmonogram