"Kalejdoskop" o regionie
W czerwcowym "Kalejdoskopie" króluje województwo: Dobroń, Sokolniki pod Wieruszowem, sam Wieruszów, Koluszki, Głowno, Łowicz...
W czerwcowym „Kalejdoskopie”, jak zawsze, sporo o regionie łódzkim.
- biblioteka im. Piłsudskiego w Łodzi animuje niezwykły projekt poświęcony czytelnictwu, który będzie realizowany w całym województwie przez wiele miesięcy.
– Burmistrzowie Wieruszowa, Koluszek i Głowna mówią o sztandarowych imprezach, które promują te miasta.
– Instytucje kultury spoza Łodzi dostaną od Łódzkiego Domu Kultury pieniądze na unowocześnianie programu i dostosowanie go do potrzeb lokalnej społeczności.
– Po koniec czerwca rozpoczyna się 13. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Tym razem będzie miał jeszcze większy rozmach niż zwykle – już sama inauguracja odbędzie się w trzech miejscach: w dwóch klasztorach w Wieluniu oraz w Ożarowie, a finał zaplanowano w plenerze – pod potężnymi kominami kopalni Bełchatów…
– W wieży łowickiej katedry otwarto niedawno Muzeum Diecezjalne. Można podziwiać skarby zgromadzone w kolegiacie i… wnętrze kościoła z lotu ptaka.
– Kolejny Dzień Reymonta, organizowany przez Marcela Szytenchelma to sporo rozrywki: początek 16 czerwca na ul. Reymonta w Łodzi, potem podróż pociągiem do Lipiec Reymontowskich – po drodze artystyczne przystanki, a na miejscu dużo zabawy…
– W Kutnie odbędzie się 8. Festiwal „Złoty Środek Poezji” – przyjadą Marcin Świetlicki i Krzysztof Karasek, a będzie też muzyka…
– Tomasz Pohl ze Zduńskiej Woli to człowiek pióra – pisze wiersze, teksty m.in. dla chóru gospel, publicystykę, a nawet powieść…
– W Sokolnikach pod Wieruszowem brakuje pieniędzy na kulturę, a ona i tak się rozwija. Mieszkańcy dużo robią społecznie. Jest tu zespół folklorystyczny, grupa teatralna, Grupa Aktywnych Kobiet…
– Orkiestra dęta z Dobronia działa już 110 lat! Są w niej całe rodziny. Grają nie tylko marsze, ale także muzykę filmową, rozrywkową, a nawet taneczną…