Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

"Kalejdoskop" na listopad

Ukazał się listopadowy numer "Kalejdoskopu", a w nim ciekawe teksty z Brzezin, Łasku i Łodzi.

W listopadowym numerze "Kalejdoskopu":

Brzeziny żyją na macewach
Martin Timothy Beer bierze mnie za rękę, oczy zachodzą mu łzami. – Powinienem coś poczuć – mówi. Po pagórkowatym terenie z rzadka rozrzucone są karłowate sosny – tak dziś wygląda dawny brzeziński kirkut. – Tu są moje korzenie?

Skarby z wydmy
Jest słoneczny lipcowy poranek 2012 roku. Las we wsi Ldzań koło Łasku. Maszyna karczująca teren pod trasę S-8 wyrywa z korzeniami potężną sosnę. Wtem spod korzeni sypią się potłuczone skorupy glinianych garnków i inne dziwne przedmioty. Wtedy jeszcze nikt nie zdawał sobie sprawy z doniosłości odkrycia. Tzw. interwencja archeologiczna przerodziła się w trzymiesięczne kompleksowe badania stanowiska oznaczonego symbolem Ldzań-9.

Udomowienie Herbstów
Kim byli Herbstowie? Wyzyskiwaczami klasy robotniczej , błyskotliwymi finansistami, filantropami o wielkim sercu czy może lubiącymi przyjemności życia hedonistami?

Łódzkie kadry
Wiadomo, że Warszawa była i w coraz większym stopniu jest centrum wysysającym wszystko z prowincji. Mimo to Łódź nadal stara się być ośrodkiem filmowym. I – poza stolicą – pozostała jedynym miastem w Polsce, które działa w dokumencie

Na dwa głosy
Wybitni śpiewacy związani z Teatrem Wielkim w Łodzi, Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki, przeżyli wspólnie 43 lata. Dziś on zajmuje się domem, a ona – niecnierobieniem. Już nie śpiewają. – Chyba że balladę Moniuszki „Był sobie dziad i baba, bardzo starzy oboje” – śmieją się…