Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Finał projektu Diabeł Boruta w komiksie

2 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego „Czarcia historia” a tym samym podsumowanie projektu „Diabeł Boruta w komiksie”.

Uroczysty finał konkursu plastyczno-literackiego pt.: „Czarcia historia”

12 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego „Czarcia historia” a tym samym podsumowanie projektu „Diabeł Boruta w komiksie”, na który biblioteka pozyskała grant w wysokości 5.000 zł. z konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Projekt ten był realizowany w okresie od 2.01.2013 r. do 14.06.2013 r. i skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 19 r.ż. z Łęczycy i powiatu łęczyckiego. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do poszerzenia wiedzy o swoim regionie, zapoznanie z legendami regionu łęczyckiego, dostarczenie wiedzy o sztuce tworzenia komiksu oraz rozwijanie zainteresowań i pasji.

W ramach projektu odbyły się: cykl warsztatów tworzenia komiksu, wystawy komiksów, lekcje regionalne o Diable Borucie oraz konkurs plastyczno-literacki „Czarcia historia”.

Konkurs plastyczno-literacki „Czarcia historia” polegał na stworzeniu komiksowej wersji legendy o Diable Borucie. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów ze szkół z Łęczycy i powiatu.

Konkurs oceniony został w dwóch kategoriach wiekowych: 10-13 lat i 14-19 lat przez jury w składzie: Mirosława Żydek – artysta-plastyk, emerytowany dyrektor Domu Kultury w Łęczycy; Anna Dłużewska-Sobczak – kustosz działu etnograficznego Muzeum w Łęczycy oraz Paulina Łuczak – pracownik Filii Nr 4 MiPBP w Łęczycy

Nagrody otrzymali:

W I grupie wiekowej:

I miejsce: Ksenia Kasierska – SP Nr 3 w Łęczycy

II miejsce: Weronika Dziedzic – SP Nr 3 w Łęczycy i Klaudia Czupryniak - SP w Witoni

III miejsce: Przemysław Podleśny – SP Nr 3 w Łęczycy i Szymon Gąsiński – SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienia: Nina Fijałkowska – SP Nr 3 w Łęczycy, Daria Batarowicz – SP Nr 4 w Łęczycy, Kamil Pałasz – SP w Witoni, Emilia Tomczak – SP w Witoni, Karolina Kaźmierczak – SP Nr 3 w Łęczycy, Weronika Grodzka – SP Nr 3 w Łęczycy, Hubert Kalaczyński – SP Nr 3 w Łęczycy, Bartosz Najman – SP Nr 3 w Łęczycy, Wojciech Misiak – SP Nr 3 w Łęczycy, Natalia Szczech – SP w Górze św. Małgorzaty

 

W II grupie wiekowej:

I miejsce: Sylwia Marciniak – Gimnazjum w Witoni

 

Nagrodzeni otrzymali cenne nagrody w postaci tabletów, MP4 i książek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po rozstrzygnięciu konkursu odbył się słodki poczęstunek, wspólne oglądanie nagrodzonych prac oraz projekcja bajki „Garfield. Festyn humoru”.  

Młodym artystom życzymy kolejnych sukcesów i ciekawych pomysłów na realizację swoich plastycznych wizji a jury serdecznie dziękujemy za pomoc w rzetelnej ocenie prac.

Ilona Kwiatkowska
Biblioteka dla dzieci w Łęczycy

 

 

 

 

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates

w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.