Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Finał Łódzkich Spotkań Teatralnych

W Łodzi trwa finał 39. edycji Łódzkich Spotkań Teatralnych Teatr obrazu! Zobaczcie co Was czeka!

W dniach 2-4 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się finał 39. edycji Łódzkich Spotkań Teatralnych Teatr obrazu. W piątek (2 XII) będziemy mogli zobaczyć spektakle nagrodzone na 29. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2016: W małym dworku grupy teatralnej Scena 138 z Gdyni (godz. 18.00) oraz Pierwszy raz grupy Białe Słonie z Nieporętu (godz. 19.30). Sobotni wieczór rozpocznie się prezentacją wizualnego słuchowiska Parantela Wrocławskiego Teatru Radioaktywnego z udziałem aktorów, muzyków i malarki. Teatralne święto zakończy w niedzielę Forum Teatralny język obrazu poprowadzone przez Leszka Mądzika (godz. 17.30) oraz premiera Teatru Biuro Podróży pt. Złe miasto (godz. 19.00), przygotowana specjalnie na Łódzkie Spotkania Teatralne.

 

OPISY SPEKTAKLI:


2.12.2016


Laureaci 29. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2016.

Grupa teatralna SCENA 138 „W małym dworku”
St. I. Witkiewicza

Opis przedstawienia: Anastazja Nibek powraca z zaświatów. To sen, to jawa, a może zbiorowa halucynacja spowodowana współczesną chorobą cywilizacyjną? I jak na to niespodziewane entree reagują mieszkańcy dworku w Kozłowicach – nerwowy mąż, dwóch skrajnie różnych kochanków denatki, dorastające córeczki z piekła rodem i zachowująca podejrzanie Stocki spokój kucharka? Co stanie się z ich „spokojnym życiem” po powrocie Anastazji? Jedno jest pewne, ta wizyta skończy się dla kogoś sześć stóp pod ziemią… „A taki miał być przyjemny nastrój po podwieczorku w małym, zacisznym, ukrytym w drzewach dworku…” Scena 138 skład hołd mistrzowi formy i gatunku – Witkacemu – biorą na warsztat jego najsłynniejszy i najbardziej zagadkowy dramat. A wszystko po to, aby zmierzyć się z powagą parodii, siłą intrygi i potęgi słowa.
Występują: Krzysztof Węgrzynowicz, Agata Braun, Iza Morawska, Małgorzata Choroszewska, Michał Tylicki, Ewa Bućko, Weronika Sprenger, Marta Stanke,Sylwia Drzycimska, Marcin Ziurkowski, Tomasz Bolek, Anna Górna.
Reżyseria: Tomasz Podsiadły


miejsce prezentacji: sala kolumnowa, ŁDK, godz.18:00
 

Grupa BIAŁE SŁONIE "Pierwszy raz" na podstawie tekstu Michała Walczaka.

Opis przedstawienia: "Według potocznej wiedzy wystarczy dwoje zakochanych, żeby doszło do tego. Guzik prawda. Właśnie wtedy zaczynają się schody. Środek nocy, pada deszcz, ona roztrzęsiona dzwoni, przyjedź błagam, autobus wlecze się jak żółw, napięcie sięga zenitu i wtedy... Wtedy niszczą się najlepsze sukienki, drżą ręce, jakieś ąę, nerwy, wszędzie same bloki i bloki. W każdym razie, następnym razem będzie łatwiej, następnym razem i nas... Boże! Ile tych razów, można stracić cierpliwość! Łatwo nie będzie, bo "w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz...:"

Występują: Julia Chętnicka w roli Magdy i Marek Mogilski w roli Karola.
Reżyseria - Katarzyna Kaiper.
SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

miejsce prezentacji: sala 323, ŁDK, godz.19:30

Po spektaklach spotkanie z Artystami w sali 323 poprowadzi Anna Banach

3.12.2016

Wrocławski Teatr Radioaktywny „Parantela”

​Słuchowisko wizualne autorstwa wtrA, scenariusz Michała Występka. To historia o utracie prawa do własnej wolności ograniczonej miłością do drugiej osoby.Mianownikiem definiującym bohaterów spektaklu jest niepełnosprawność fizyczna i psychiczna, obie nie pozwalają funkcjonować, bronić się ani wyrażać swoich uczuć.

​W odróżnieniu od dotychczasowej twórczości wtrA ​"Parantela" posługuje się również mediami wizualnymi - obrazami tworzonymi w trakcie spektaklu oraz sceniczną obecnością aktorów i muzyków.
SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Scenariusz: Michał Występek 
Reżyseria: Karol Skrzypiec

Opracowanie muzyczne: Karol Skrzypiec, Karolina Głogowska, Kuba Słoma​

Multimedia: Tomasz Jóźwin

Rysunek: Sabina Leska

OBSADA:

Sabina: Sabina Leska; Mariusz Figiel: ​Sławoj Jędrzejewski/Kamil Dawid Gałuszka

Amanda: Barbara Chodorowicz; Prostytutka: Karolina Głogowska; Menadżer: Konrad Till

miejsce prezentacji: sala 323, ŁDK, godz.19:00

Bezpośrednio po spektaklu spotkanie z Artystami w sali 323 poprowadzi Anna Banach

 

4.12.2016

Forum „Teatralny język obrazu” – poprzedzi premierę i wprowadzi w specyfikę teatru obrazu. Celem Forum jest przybliżenie publiczności specyficznej formy teatru, w której nośnikiem idei jest obraz.

Prowadzenie: Leszek Mądzik

miejsce: sala 221, ŁDK, godz.17:30

 

PREMIERA, produkcja Łódzkich Spotkań Teatralnych
„Złe miasto” Teatr Biuro Podróży

Spektakl/impresję „Złe miasto”, stworzą wyjątkowi artyści: Teatr Biuro Podróży (Marta Strzałko, Jarosław Siejkowski, Tomasz Wrzalik, Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski), muzykę na żywo wykreują: Andrzej Hejne i Marcin Witkowski, animację stworzy: Mateusz Kokot, wyreżyseruje: Paweł Szkotak. Na zamówienie Łódzkich Spotkań Teatralnych powstanie spektakl, którego inspiracją stała się książka „Złe miasto” Zygmunta Bartkiewicza. Powstanie poetycka impresja o Łodzi, mieście wyjątkowym. Łodzi z początku XX w. Spektakl nie będzie jednak dosłowną rekonstrukcją tamtych czasów, czy zapisem dokumentalnym. Będzie swoistą podróżą, która wprowadzi nas w magiczny świat Łodzi sprzed wieku. Podczas wizyty studyjnej, która poprzedziła produkcję, Artyści badali matrycę kulturową miasta, uwzględniając jego aspekty historyczne, architektoniczne, topograficzne, środowiskowe, społeczne, krajobraz pierwotny
i historię krajobrazu kulturowego. Stworzą spektakl, którego językiem jest materia obrazu, ruchu, dźwięku, słowo natomiast staje się dodatkowym nośnikiem odbioru obrazu, który połączy wszystkie działania w integralną całość. Będzie to interdyscyplinarne spotkanie artystów z pogranicza technik wizualnych, teatru plastycznego, teatru ruchu i teatru eksperymentalnego. Przenikanie się tych dziedzin teatru i performancu wraz z muzyką, tworzoną na żywo, projektuje obraz teatru, który jest rzadko spotykany. Będzie to druga PREMIERA 39. Łódzkich Spotkań Teatralnych.

Bezpośrednio po spektaklu spotkanie z Artystami w sali kolumnowej poprowadzi Anna Banach

miejsce prezentacji: sala kolumnowa, ŁDK, godz.19:00

Na wszystkie wydarzenia w ramach „39. Łódzkich Spotkań Teatralnych. Teatr obrazu” WSTĘP WOLNY