Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Czytanie sienkiewicza w aleksandrowie

Biblioteka im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza wszystkich kochających książki do udziału w Narodowym Czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza, które odbędzie się 5 września o godz. 13.00 przy Pomniku Rafała Bratoszewskiego w Aleksandrowie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

Biblioteka zaprasza wszystkich kochających książki do udziału w Narodowym Czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza.
 

Spotykamy się przy Pomniku Rafała Bratoszewskiego w piątek 5 września o godz. 13.00. 
 

Każdy kto pragnie uczestniczyć w tym kulturalnym wydarzeniu może przyjść z przygotowanym fragmentem ulubionego utworu Sienkiewicza i odczytać go podczas spotkania.

Dla niezdecydowanych bibliotekarki przygotowały fragmenty dzieł pisarza, które czekają w Bibliotece. Należy je odebrać przed 5 września. 
 

Na uczestników spotkania będzie czekał gospodarz - Henryk Sienkiewicz w swoim salonie i zachęcał do wspólnego czytania. W czasie spotkania wysłuchamy fragmentów muzyki z filmów opartych na dziełach Sienkiewicza, duetu wokalnego, pod kierunkiem Renaty Banackiej-Walczak, który zaśpiewa piękną "Dumkę na dwa serca", niezapomniany utwór promujący film Jerzego Hofmana "Ogniem i mieczem" a także wspólnie zaśpiewamy "Pieśni o małym rycerzu".

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa ilustracji do utworów Sienkiewicza przygotowanych przez artystki z Koła Plastycznego Biblioteki. 

Każdy kto przyniesie książki Henryka Sienkiewicza otrzyma w prezencie pamiątkowy znaczek do wklejenia oraz pamiątkową pieczęć Prezydenta RP, inicjatora Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie jest ogólnopolską akcją publicznej lektury największych polskich dzieł literackich w celu popularyzacji czytelnictwa, zwrócenia uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienia poczucia narodowej tożsamości. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Powszechny udział w akcji to wyraz zaangażowania w nawiązanie dialogu z przekazem wybitnej spuścizny literackiej.

Elżbieta Grochulska