Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Bunt, sprzeciw, kontrkultura...

5 kwietnia w Galerii Imaginarium w Łodzi odbędzie się druga odsłona projektu on/off kultura, który nie podąża za kultrowymi modami. Stawia na kulturową alternatywę, artystyczny i ideowy nonkonformizm. Co się wydarzy?

5 kwietnia w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury odbędzie się druga odsłona projektu on/off kultura, który nie podąża za kultrowymi modami. Stawia na kulturową alternatywę, artystyczny i ideowy nonkonformizm.

Co się wydarzy?

#tekst:

Wojciech Burszta(SWPS)

Mirosław Pęczak(Polityka)

Maciej Szajkowski (Kapela ze Wsi Warszwa, R.U.T.A.)

Robert Matera (Dezerter, R.U.T.A.)

 

#dźwięk:

Socteau Cirque

 

#obraz:

"La haine"/Nienawiść" reż. Mathieu Kassovitz

5 kwietnia, godz. 18.00, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18.00 (Galeria Imaginarium).

Wstęp wolny!

O projekcie:

Projekt on/off kultura to poszukiwanie nowej przestrzeni dla istotnych tematów, sięganie po różnorodne środki wyrazu, tj. tekst, dźwięk czy obraz… to powołanie do istnienia swoistego laboratorium kultury, które stałoby się:

  • platformą wymiany idei
  • przestrzenią umożliwiającą spotkania z nieszablonowymi, ciekawymi postaciami (twórcami kultury, sztuki...)
  • miejscem aktualnego komentarza do współczesnej kultury i sztuki, a ponadto promocją alternatywnego spojrzenia na kulturę
  • obszarem stwarzającym okazję do bezpośredniego kontaktu:

- z dobrym tekstem
- inspirującym obrazem
- hipnotyzującym dźwiękiem

on/off kultura to projekt, który przede wszystkim nie podąża za kulturowymi modami. Priorytetem ma nie być szukanie łatwych rozwiązań czy zamykanie się w stylistycznych szufladkach, ale postawienie na kulturową alternatywę, artystyczny i ideowy nonkonformizm. Tym, co ma kształtować i spajać filozofię

on/off kultura będzie jego totalna otwartość na to, co nieszablonowe, mniej oczywiste oraz promowanie zjawisk kulturowych bardziej wymagających niż produkty serwowane w tzw. głównym nurcie.

on/off kultura ma być hybrydą łączącą różne działania artystyczne (wystawy, sztuki audiowizualne, film) z publicystyką (debaty, spotkania), rezerwującą zarazem przestrzeń dla muzycznej alternatywy (koncerty), w której nie zabraknie również miejsca dla spotkań autorskich, promocji poezji, ciekawych wypowiedzi. on/off kultura ma nęcić i kusić odbiorcę albo wręcz przeciwnie – wytrącać go nieco z równowagi, zmuszać do polemiki.

on/off kultura to przestrzeń redefiniująca i dekonstruująca zastany porządek, w zamian proponująca to, co nowe, świeże i wolne. on/off kultura ma być swoistym komentarzem do głównego tekstu współczesnej kultury.

on/off kultura zaprasza na spacer po obrzeżach i marginesach kultury – nie tylko młodych kontestatorów, ale wszystkich potrzebujących permanentnej stymulacji. Ma być karnawałowym pochodem przełamujących konwencje i konwenanse.