Brzeziński Dzień Seniora

Brzeziński Dzień Seniora

Brzeziński Dzień Seniora

Październik jest miesiącem, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Seniora. Z tej okazji Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach 16 października zorganizowało wyjątkowe spotkanie dla seniorów z Brzezin, a także z Koluszek, Łodzi i Wiśniowej Góry.

Blisko 50 gości powitali dyrektor CPiK K. Spychalska oraz zastępca burmistrza R. Sasin, którzy wyrazili zadowolenie z faktu, że w Brzezinach istnieje obiekt, w którym lokalna społeczność może poszerzać swoje zainteresowania oraz miło spędzić czas.

Następnie seniorzy wysłuchali występu uczestników realizowanego w CPiK projektu "Muzyka łączy pokolenia", którzy zaprezentowali się w trzech przebojach. W bogatym programie znalazły się także: transmisja on - line z prowadzącymi program "Wideoteka dorosłego człowieka", wspólne śpiewy, recytacja wierszy w wykonaniu brzezińskiej poetki.

Publiczności szczególnie spodobał się wiersz noblistki W. Szymborskiej „Jak ja się czuję?” w wykonaniu p. Janiny z Domu Kombatanta w Łodzi, która w sposób humorystyczny przedstawiła codzienne życie osób starszych. 

Seniorzy, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym realizowanym przez CPiK otrzymali dyplomy i upominki. W jednej z sal Centrum została zorganizowana galeria z wszystkimi nadesłanymi fotografiami ukazującymi ich życie, pasje oraz ulubione zajęcia.

Na zakończenie seniorzy zasiedli przy stołach posilając się zupą kremem z dyni, pyszną kawą i puszystym sernikiem.

Biorąc pod uwagę zadowolenie, jakie w tym dniu towarzyszyło seniorom Międzynarodowy Dzień tej właśnie grupy społecznej wpisze się w tradycję licznych wydarzeń CPiK, zwłaszcza że takie spotkania służą integracji środowiska seniorów i przyczyniają się do motywowania tej grupy społecznej do podejmowania różnorodnych działań wspierających ich aktywność.

Anna Józwik
Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach/ Tygodnik BIS

MUZEA

Zaproszenia