DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR

DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR

DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR / Irlandia Północna/
dyrygent – Robert Wilson

Łowicz  21 X 2017   godz. 17.00
Muzeum w Łowiczu – sala barokowa

DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR /Irlandia Północna/ został założony w 1932 r. w miejscowości Donaghadee. Od 1968 roku dyrektorem artystycznym oraz dyrygentem jest Robert Wilson – doskonały muzyk laureat wielu nagród i wyróżnień. Zespół prezentuje wysoki poziom artystyczny i jest laureatem wielu prestiżowych festiwali w Wielkiej Brytanii i Irlandii m. In. w  Whitby, Morecambe, Warfedale, Cheltenham, Bangor, Coleraine, a ostatnio w AIMS New Ross Festival. Obecnie chór męski liczy 70 osób i należy do najprężniej działających chórów Północnej Irlandii. Repertuar chóru obejmuje kompozycje świeckie, kościelne, ludowe,  pieśni spirituals, gospel oraz fragmenty z musicali. W trakcie koncertu nie zabraknie również  tradycyjnych  pieśni irlandzkich/angielskich.

DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR ma na swym koncie kilkadziesiąt nagrań muzycznych, a jego popularność zaznaczona jest wieloma koncertami poza granicami Irlandii, Wielkiej Brytanii. Koncertował m. in. w Kanadzie, USA, Grecji, Bułgarii, Malcie, USA /Carnegie Hall w Nowym Yorku/. Również w Polsce koncertował m.in. w Warszawie, Krakowie na Międzynarodowych Festiwalach Chóralnych, których jest laureatem. Organizatorami koncertu są Łowicki Ośrodek Kultury oraz ŁDK.  

Koncert ten odbywa się w ramach promocji XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis, którego organizacja nastąpi w dniach 18 – 19 XI 17 r. w Łódzkim Domu Kultury.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!


 

Przemysław Hachorkiewicz
Info: muzyka@ldk.lodz.pl

 

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury