Koncert inauguracyjny w Filharmonii Łódzkiej

Koncert inauguracyjny w Filharmonii Łódzkiej

IX Symfonią Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Łódzkiej zainaugurowany zostanie sezon artystyczny 2017/2018.

Koncert inauguracyjny, który będzie pierwszym występem łódzkich zespołów - Orkiestry i Chóru - pod batutą nowego dyrektora artystycznego Pawła Przytockiego.

INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO
22 września / piątek / 19.00
Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej, ul. Narutowicza 20/22

W IX Symfonii Beethoven formułuje myśl, która przewija się przez całą jego twórczość. Walka z cierpieniem oraz przeciwstawianie im szczęścia i radości są istotne także dziś, o czym świadczy fakt, że 160 lat po powstaniu Oda do radości z finału tej symfonii została uznana za oficjalny hymn Unii Europejskiej.

Koncert poprowadzi Paweł Przytocki, dla którego będzie to pierwszy występ na estradzie Filharmonii Łódzkiej w roli dyrektora artystycznego.

Partie solowe wykonają: Iwona Hossa, Olga Maroszek, Tomasz Zagórski i Robert Gierlach.

KARNETY I BILETY NA NOWY SEZON
W kasie biletowej Filharmonii Łódzkiej można kupić bilety i karnety na cały sezon artystyczny 2017/2018.

Szczegółowy repertuar znajdą Państwo na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej: http://filharmonia.lodz.pl/pl/wszystkie-koncerty

Karnety na transmisje przedstawień operowych z nowojorskiej The Metropolitan Opera „The Met: Live in HD” kosztują 480 lub 360 PLN (w zależności od miejsca na sali) i obejmują 40% zniżki w stosunku do biletów pojedynczych, które można kupić w cenie 40, 60 i 80 PLN.

Repertuar transmisji na ten sezon znajduje się w internecie: http://filharmonia.lodz.pl/res/met20172018.pdf.


Zachęcamy do zakupów pojedynczych biletów i karnetów na warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat „Odkrywcy Muzyki”. Karnet na zajęcia w jednym półroczu (5 spotkań) kosztuje 90 PLN, ponadto należy dokupić bilety na koncerty (10 PLN za jeden). Bliższej informacje i terminarz zajęć znajdą Państwo w internecie: http://filharmonia.lodz.pl/pl/dla-dzieci/odkrywcy-muzyki


Dzieci do lat trzech zapraszamy na warsztaty „Baby Boom Bum”. Bilet na jedne zajęcia dla dziecka i dorosłego razem kosztuje 30 PLN; powyżej trzech biletów (na różne koncerty) udzielamy 20% rabatu. Terminarz zajęć znajduje się w internecie: http://filharmonia.lodz.pl/res/bbb-terminarz_0.pdf


Kasa jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 10.00–18.00, we wtorki i piątki w godz. 10.00–20.00, a także godzinę przed każdym koncertem.

WYBRANE PROPOZYCJE
W repertuarze Filharmonii Łódzkiej w najbliższym czasie polecamy między innymi koncert symfoniczny z udziałem Agaty Szymczewskiej, zwyciężczyni XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w 2006 roku (29 września). Pierwszy w sezonie koncert kameralny, podczas którego wystąpi  łódzki zespół jazzowy Tubis Trio, odbędzie się 10 października. 7 października koncertem symfonicznym zainaugurujemy kolejny rok akademicki Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. Na koncert, podczas którego zabrzmi „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa i „Simple Symphony” Benjamina Brittea zapraszamy nie tylko małych studentów, ale wszystkich młodych melomanów wraz z rodzinami. To świetny pomysł na familijną wizytę w filharmonii!

Magdalena Sasin
Filharmonia Łódzkia im. Artura Rubinsteina

źródło zdjęcia: http://filharmonia.lodz.pl/pl/wydarzenia/koncert-symfoniczny-inauguracja-sezonu-artystycznego-fl-2017-2018

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury