30. urodziny ŁóPTY

30. urodziny ŁóPTY

Już  po raz 30. w Łodzi odbędzie się Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich! Jak co roku, na początku października (tym razem będzie w dniach 6-8.10.2017) do Łódzkiego Domu Kultury przyjadą zespoły teatralne z całego województwa.

Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup. Od trzech lat Przegląd otworzył się również na zespoły teatralne z całej Polski. W ubiegłym roku gościliśmy grupy m.in. z Gdyni, Warszawy czy Wrocławia.

Uczniowie szkół średnich, studenci i dorośli będą mogły stanąć ze sobą w szranki, aby uzyskać tytuł „Najlepszego spektaklu teatru nieprofesjonalnego w województwie łódzkim”. Jednocześnie najlepsze przedstawienie może zostać nominowane do tegorocznych Łódzkich Spotkań Teatralnych i ruszyć w tourne po scenach w województwie łódzkim. W tym roku pula nagród wynosi 8.000 zł.

Dla uczestników są przewidziane warsztaty teatralne, które poprowadzi m.in. Tomasz Rodowicz (reżyser, muzyk, aktor, założyciel i dyrektor Teatru Chorea).

Regulamin
Karta zgłoszenia

 

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury