Rekonstrukcje w EV34

Rekonstrukcje w EV34

Serdecznie zapraszamy na otwarcie naszej kolejnej wystawy pt. „Historia w obiektywie – rekonstrukcje” w Foto Art Galerii EKSPOZYCJA 34, mieszczącej się w bramie kamienicy przy ul Zduńskiej 34. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się 10 lipca o godz. 18.00. Do organizacji wystawy tym razem zaprosiliśmy trzech naszych kolegów z FOTO KUTNO: Marcina Wójkowskiego, Krzysztofa Pawłowskiego i Pawła Pisarskiego, którzy podobnie jak my, starają się zatrzymać w kadrze jak najwięcej ciekawych ujęć.

 

Wiele osób twierdzi, że historia jest nudna. Bo cóż może być ciekawego w wydarzeniach które minęły, a na które nie mieliśmy bezpośredniego wpływu. Na szczęście większość sądzi inaczej, wiedząc, że nie było by nas tu i teraz gdyby nie wydarzenia poprzedzające nasza obecność i działalność. Przeszłość czy tego chcemy czy nie, zapisana jest w teraźniejszości, bez niej nie ma przyszłości. Z pośród miłośników historii w sposób szczególny wyróżniają się jej rekonstruktorzy, którzy próbują odtworzyć faktyczny stan i klimat przeszłości. Dzięki ich pasji możemy w sposób namacalny dotknąć wydarzeń sprzed lat. Postanowiliśmy więc na zdjęciach pokazać kawałek naszej Historii i przede wszystkim pasję tych ludzi.

 

Rekonstrukcje, są dziś bardzo modne. Nie są natomiast, jak sadzi na szczęście niewiele osób, wyłącznie „zabawa w wojnę”. Bo nie o to tu przecież chodzi. Najważniejszy jest w nich wymiar edukacyjny i poznawczy. Rekonstrukcje dostosowują historyczny przekaz do realiów współczesności. Sprawiają, że zapisana w książkach historia ożywa i z dwojoną siłą dociera do młodego odbiorcy.

 

Mamy nadzieje, że zdjęcia prezentowane na wystawie zachęcą wszystkich do udziału w tego typu rekonstrukcjach, wspierania pasjonatów w ich zamierzeniach oraz rozpoczęcia swojej przygody z Historią i Fotografią. Wystawę dedykujemy wszystkim rekonstruktorom Historii w Polsce, a w szczególności naszej łowickiej „dziesiątce”- członkom Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, którzy nie raz udowodnili, że Historia może być ciekawa, a pasja, stać się sposobem na życie.

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury