Koncert chóru TUKS Camerata z Południowej Afryki

Koncert chóru TUKS Camerata z Południowej Afryki

24 lipca o godz. 19.00 w Kościele pw. św Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu (Plac Jana Pawła II) odbędzie się koncert chóralny z udziałem TUKS Camerata Choir - Chóru Uniwersytetu w Pretorii - /Republika Południowej Afryki/.

Chór liczy około 70 osób i należy do czołowych chórów akademickich prezentujących wysoki poziom artystyczny oraz rozległy repertuar. Dewizą chórzystów jest „śpiewaj sercem, śpiewaj ustami, śpiewaj z życiem”. Chór wykonuje muzykę dawnych wieków jak również kompozycje współczesne. W ciągu każdego roku przygotowuje zestaw różnorodnych utworów, prezentując je z wielkim powodzeniem na koncertach oraz festiwalach chóralnych w kraju i zagranicą. Dyrektorem artystycznym chóru jest doświadczony dyrygent - Michael Barrett. Prowadzone przez niego chóry zdobywały nagrody na wielu festiwalach. Koncertował w Danii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, Słowacji, USA oraz w Polsce. Michel Barrett jest również kompozytorem i aranżerem. Z chórem uniwersyteckim nagrał kilka płyt CD.

Do Polski Akademicki Chór TUKS CAMERATA CHOIR przylatuje po raz drugi. Organizatorami koncertu są: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział, Towarzystwo Śpiewacze LUTNIA w Zgierzu. Koncert ten odbywa się w ramach promocji XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis, którego organizacja nastąpi w dniach 18 – 19 XI 17 r. w Łódzkim Domu Kultury.

Informacje: muzyka@ldk.lodz.pl

Zapraszamy, wstęp wolny!

P. Hachorkiewicz

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury