To miasto to moja opowieść

To miasto to moja opowieść

TO MIASTO TO MOJA OPOWIEŚĆ to  kompleksowy projekt dotyczący teatru dokumentalnego złożony z cyklu warsztatów (aktorskich, dramaturgicznych, ruchowych), których efektem będzie pokaz work in progress spektaklu przygotowanego przez uczestników warsztatów pod okiem profesjonalnych twórców teatralnych.

W ramach projektu odbędzie się również pokaz nagradzanego na festiwalach w całej Polsce spektaklu dokumentalnego „Jesteśmy przynętą, kochanie!” (Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, reż. Agnieszka Wąsikowska).

Prezentowany na pokazie scenariusz chcemy zbudować na historiach mieszkańców  Łowicza, na fragmentach aktualnych i archiwalnych artykułów z łowickiej prasy i portali informacyjnych, na materiałach video udostępnionych nam przez uczestników warsztatów,  na udostępnionych fotografiach, wybranych przez uczestników fragmentach literatury, a także na zebranych przez nas wcześniej historiach.  Chcielibyśmy, aby ten wielogłos stworzył opowieść o naszym mieście. 

Warsztaty poprowadzą twórcy teatralni: Helena Ganjalyan, Karolina Lichocińska, Mateusz Mosiewicz, Bartosz Szpak, Agnieszka Wąsikowska.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres: agnieszka.wasikowska@gmail.com. Nie ma ograniczeń wiekowych, w naszych warsztatach może wziąć udział każdy! Warsztaty będą oparte głównie na zadaniach aktorskich i dramaturgicznych. Ale teatr na tym się nie kończy – on dopiero tu się zaczyna. Stwórzmy razem spektakl – a to oznacza, że jeśli nie masz ochoty wychodzić na scenę, ale za to chciałbyś nam pomóc w realizacji video, w tworzeniu scenografii, kostiumów albo muzyki – również zapraszamy.    

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Na zgłoszenia czekamy do 13 kwietnia. Listę uczestników warsztatów ogłosimy 14 kwietnia.

Do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Projekt realizowany jest w ramach programu Małe Granty 2017 organizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury.

 

Agnieszka Wąsikowska, Mateusz Mosiewicz

 

 

 

 

 

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury