• Aktualności

  <p style="text-align: justify;">
	W tym roku świętujemy 150. rocznicę urodzin wielkiego polskiego pisarza - Władysława Stanisława Reymonta. Z tej okazji w dniach 4-7 maja odbędzie się I Ogólnopolski Rajd Reymontowski. Trasę, którą kończy zlot w Kobielach Wielkich (miejsce urodzin noblisty), można pokonać pieszo lub na rowerach. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!</p><p style="text-align: justify;">
	Trwają przygotowania do 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa! W 2017 r. to wyjątkowe święto odbędzie się w dniach 9-10 i 16-17 września pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Jak włączyć się w tegoroczne obchody w naszym regionie?</p><p style="text-align: justify;">
	Do 31 marca można zgłosić swój udział w IV edycji Festiwalu Muzycznego Rockowanie! Do wygrania: nagrody pienieżne, ekspresowa sesja nagraniowa i promocja w Radiu Łódź, nagranie teledysku w Mania Studio, a także wydanie Epki!</p><p style="text-align: justify;">
	Muzeum Miasta Łodzi przygotowuje wystawę czasową „Jan Stanisławski – Mistrz młodopolskiego pejzażu”. Z tej okazji trwają poszukiwania prywatnych kolekcjonerów, którzy chcieliby wypożyczyć na planowaną ekspozycję obrazy, grafiki i rysunki tego artysty. Planowany termin otwarcia wystawy to 29 marca br.</p>
  Banknoty i monety polskie

  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział im. Leszka Czarnego w Radomsku 31 marca o godz. 18.00 zapraszają na otwarcie wystawy "Banknoty i monety polskie od niepodleglości do współczesności".

  Wieczór poezji Bogdana Prusisza

  1 kwietnia o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbędzie się Śmieszno-straszny wieczór poezji Bogdana Prusisza. W spotkaniu weźmie udział także Kaja Sysa, Paweł Kotlarek i Aneta Wolanowska. Wstęp wolny!

  Teatr spełnionych nadziei

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi 4 kwietnia o godz. 17.00 zaprasza na spotkanie z Joanną Sokołowską-Gwizdka - pisarką i dziennikarką oraz promocję książki „Teatr spełnionych nadziei. Kartki z życia emigracyjnej sceny”.

  Wszystko gra! Albo miasto gra wieś

  Łódzki Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu on/off kultura. Tym razem tematem rozmowy będzie fenomen wiejskiej muzyki, granej z niebywałym namaszczeniem w dużych ośrodkach miejskich. Całość dopełnią dzikie dźwięki kapeli DiaBuBu. Gośćmi spotkania będą: Joanna Strelnik (Kapela od Niechcenia), Ewa Sławińska-Dahlig (ŁDK), Marcin Lorenc (Gęsty Kożuch Kurzu) i Bartek Puliński (Diabubu). Wstęp wolny!

  Tadeusz Różewicz i jego tłumacz Karl Dedecius

  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku 28 marca o godz. 17.00 zapraszają na wykład pt. „W hołdzie dla twórców: Tadeusz Różewicz i jego tłumacz Karl Dedecius”, który poprowadzi dr Ilona Czechowska z Fundacji Archiwum Literackie Karla Dedeciusa w Słubicach.

  Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

  Od kwietnia dzieci i młodzież z powiatu łęczyckiego będą mogły wziąć udział w kilkunastu akcjach czytelniczych (spotkaniach autorskich, warsztatach, konkursach, wycieczkach i rajdach) realizowanych w ramach projektu Podróże po regałach. 3 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbędzie się spotkanie z Zofią Stanecką, autorką książek dla najmłodszych.

  Jan Paweł II - Pielgrzymki do świata

  2 kwietnia o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na koncert słowno-muzyczny „Jan Paweł II - Pielgrzymki do świata”. Koncert złożony jest z utworów muzycznych, które towarzyszyły Papieżowi podczas licznych pielgrzymek do różnych krajów, zarówno w czasie uroczystości oficjalnych jak i bardziej kameralnych. Prowadzenie: Katarzyna Tulik.

  Konkurs plastyczny "Co słonko widziało"

  Po raz piąty uczniowie podstawowych szkół specjalnych województwa łódzkiego będą mogli wykazać się talentem i wyobraźnią za sprawą organizowanego przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach konkursu plastycznego zatytułowanego „Co słonko widziało”. Zadaniem uczestników jest zilustrowanie wybranego wiersza Marii Konopnickiej kredkami ołówkowymi. Termin nadsyłania prac mija 27 marca.

  Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Kalendarium

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Łodzią do kultury

MUZEA 2016

REGIONALNA SIEĆ KIN CYFROWYCH

Współpraca

Zaproszenia

Program Region Kultury