Lato w aleksandrowskim parku
Zaczyna się siódmy sezon letnich koncertów w parku w Aleksandrowie Łódzkim, które organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki. Na te spotkania niecierpliwie czekają cały rok miłośnicy muzyki. Na tegoroczny projekt złoży się pięć bezpłatnych koncertów. Spotkania w parku będą dla wielu niepowtarzalną szansą obcowania z dobrą muzyką, a także okazją do poznania rodzimych muzyków.
więcej Sukces reprezentantów Łódzkiego w Kazimierzu!
W dniach 27-30 czerwca 2019 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wśród przedstawicieli z województwa łódzkiego wytypowanych przez Łódzki Dom Kultury znalazło się aż 11 laureatów! W kategorii solistów śpiewaków Basztę (najwyższą nagrodę Festiwalu) otrzymał Leszek Wiśniewski, śpiewak z Gągolina Południowego.
więcej Rajd samochodowy dla kobiet
VII Rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę” za nami. W tym roku rajd zorganizowany był jako dwudniowa gra terenowa na 100-lecie województwa łódzkiego. Wzięło w nim udział pięćdziesiąt kolorowo przebranych pań z całego województwa łódzkiego. W dwa dni pokonały one ponad 250-kilometrową trasę i poznały atrakcje turystyczne północnej części regionu.
więcej Zaproszenie do projektu "Cicha Kultura"
Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych w terminie od 1 maja 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. realizuje projekt „Cicha kultura – edukacja, nauka i rozwój” w ramach Programu Edukacja Kulturalna. W ramach projektu realizowane będą warsztaty fotograficzne, filmowe oraz kulturalno–historyczne dla 24 osób. Uczestnicy będą mieli możliwość wyjazdu do jednego z 6 miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Szczecin, Gdańsk), gdzie przy pomocy urządzeń fotograficznych i filmowych powstaną materiały multimedialne o najważniejszych zabytkach i kulturze danego miasta z tłumaczeniem na PJM.
więcej Przepraszamy za utrudnienia wokół ŁDK
W związku z remontem ul. Traugutta oraz Łódzkiego Domu Kultury w okolicach siedziby zostały wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Odwiedzający ŁDK mogę spotkać się z utrudnieniami z dostępem do budynku w związku z wymianą chodnika przylegającego do instytucji.
więcej Literaci i fotografowie nagrodzeni w Przystanku 60+
Projekt Przystanek 60+ Łódzkiego Domu Kultury zatrzymał się na kolejnej stacji, tym razem nagrodzeni zostali utalentowani uczestnicy w kategorii fotografia i literatura!
więcej Zaaranżuj Pasaż ŁDK i wygraj 20 tys. zł!
Łódzki Dom Kultury ogłasza kolejny konkurs na aranżację wystawienniczą w Pasażu ŁDK. To okazja na zaprezentowanie nieprzeciętnych umiejętności oraz oryginalnych i świeżych wizji architektonicznych dla wszystkich kreatywnych umysłów. Na zwycięzce czeka atrakcyjna nagroda pieniężna!
więcej Czerwcowy Kalejdoskop
Co w czerwcowym numerze Kalejdoskopu? Temat: Sekretne życie lalek. Wśród autorów m.in. Poniedzielski, Maciejewski, Syska, Sasin, Kuźmicki, Robert, Nowakowska, Jakubiec. Piszą m.in. o Łódzkich Spotkaniach Baletowych, "kultowości" filmów, Irenie Kwiatkowskiej, nowej książce Jerzego Jarniewicza, skomplikowanych losach, życiu i twórczości Stanisława Szukalskiego, przymusowi czytania i poetyce... piwnych etykiet.
więcej Kutnowski rzeźbiarz laureatem Nagrody im. Oskara Kolberga
30 maja 2019 roku o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 44. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej". Z naszego regionu laureatem został Andrzej Wojtczak – rzeźbiarz i współorganizator kutnowskiego ośrodka rzeźbiarskiego.
więcej Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych
240 uczestników z województwa łódzkiego wzięło udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Ostrówku, który odbył się w dniach 10-11 maja 2019 r. jako kontynuacja przeglądu organizowanego dotychczas przez Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie.
więcej Łódzki Dom Kultury z nagrodą Złoty Ekslibris!
Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej to? „Wzornik - szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie” Alicji Woźniak wydany przez Łódzki Domu Kultury! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości wręczenia nagrody.
więcej Nowy zabytek w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi pozyskało dla kolekcji numizmatycznej nowy zabytek w postaci tłoka pieczętnego. Był on użytkowany przez Komisję Przychodów i Skarbu Królestwa Polskiego w latach 1860-1867. Dokumenty wystawiane przez kancelarię ministerstwa opatrywane były lakową pieczęcią z odciskiem takiego właśnie tłoka.
więcej