Pakiet edukacyjny #BarwyWspólne!

Jak mówić o patriotyzmie w dzisiejszym świecie? Jakich komunikatów należy używać aby zainteresować odbiorcę? Jak rozmawiać o patriotyzmie z dziećmi i młodzieżą? Narodowe Centrum Kultury przygotowało zestaw innowacyjnych narzędzi edukacyjnych "Barwy wspólne" dla nauczycieli, animatorów i edukatorów. 
więcej

Piotrkowskie legendy w sieci

Gra przeglądarkowa typu HOPA (hidden object puzzle adventure) to najnowsza propozycja ukazująca historię Piotrkowa Trybunalskiego dla łowców przygód przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Dostęp do gry jest w pełni bezpłatny i nie wymaga logowania. Zagraj już dziś!
więcej

W starym młynie...

Czy wiecie jak wyglądała praca młynarza? Jakimi metodami lepione były naczynia i jakich narzędzi używano do ich ozdabiania? A może chcielibyście zapoznać się z historią ziołolecznictwa? Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach programu „Kultura w sieci” przygotowało cykl filmów edukacyjnych, quizy i zagadki, a także udostępniło modele zabytków w 3D!
więcej

Prace Tadeusza Kokietka poszukiwane!

Kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki! Łódzki Dom Kultury przygotowuje wystawę prac łódzkiego malarza Tadeusza Kokietka i zwraca się z prośbą o wypożyczenie z Waszych kolekcji prac tego artysty!
więcej

Własną kreską...

Zastanawiacie się co można robić w długie jesienne wieczory? Miejski Dom Kultury w Opocznie ma dla Was propozycję! Na stronie internetowej MDK dostępne są plansze do malowania dla małych i dużych, które można bezpłatnie pobrać i wydrukować na domowej drukarce!
więcej

Listopadowa odsłona Kalejdoskopu!

Jest już listopadowy "Kalejdoskop"! Bohaterką okładki i rozmowy miesiąca jest aktorka i śpiewaczka Emilia Klimczak, a temat rozmowy to musical i edukowanie nowego pokolenia jego artystów. Co jeszcze przeczytacie w najnowszym numerze?
więcej

Etno re:Witalizacje, czyli e-przewodnik po Łasku

Etno re:Witalizacje, czyli e-przewodnik po Łasku! Łaski Dom Kultury został partnerem w projekcie „Etno re:Witalizacje” realizowanym przez Fundację Monumentum Iudaicum Lodzense, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury. Efektem współpracy jest aplikacja – przewodnik online po Łasku dostępny w sklepie GOOGLE PLAY.
więcej

Bajki filozoficzno-terapeutyczne w technice lalkarskiej

W tym bardzo trudnym czasie, kiedy wielu Polaków zadaje sobie pytania: Jak widzieć świat? Jak być wolnym? Jak nie dać się krzywdzie? A nawet: Jak zacząć wszystko od nowa? Fundacja Flap People zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów, na cztery Bajki filozoficzno-terapeutyczne dostępne w sieci, w taki sposób, by każdy mógł je obejrzeć w dowolnie wybranym czasie i miejscu. 
więcej

Zarządzanie w kulturze. Teoria i praktyka

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się właśnie publikacja, której autorkami i autorkami są pracownicy i doktoranci Zakładu Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja stanowi kompleksowe źródło wiedzy o zarządzaniu w kulturze. Została opublikowana w otwartym dostępie.
więcej

Archipodróże po Notre Dame de Paris murze

Najmłodszych zachęcamy do wysłuchania pierwszego w Polsce słuchowiska architektonicznego pn. „Archipodróże po Notre Dame de Paris murze”. Bohaterami opowiadania jest rodzeństwo - Nela i Felek, które dzięki znalezionemu „ołówkowi do świata” przenosi w dowolne miejsce na świecie, aby przeżywać architektoniczne przygody.
więcej

33. ŁóPTA za nami!

Zakończył 33. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich "ŁóPTA"! W tym roku przegląd odbył się w dniach 10-11 października w zupełnie innej, wirtualnej odsłonie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, a także do obejrzenia nagrań ze spektakli i lektury festiwalowego ŁóPTAKa, gdzie znajdziecie recenzje teatralnych prezentacji!
więcej

Łowickie muzeum wirtualnie

Od niedawna Muzeum w Łowiczu możemy zwiedzić także wirtualnie! Skany 3D wystaw oraz filmy przewodnickie o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) udostępnione na portalu pozwalają na samodzielne poznawanie historii i bogactwa zbiorów muzealnych!
więcej