GALA NOWOROCZNA.HENRYK FAJT I WIEDEŃCZYCY

W 2016 roku Miasto Radomsko świętuje 750-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji 5 i 6 stycznia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się dwa koncerty inaugurujące obchody jubileuszu.
więcej

Przystanek Historia

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi 12 stycznia zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Przystanek Historia Radomsko”. Wykład dr hab. Janusza Wróbla pt. „Wyzwolenie czy zniewolenie?” odbędzie się w Galerii Muzeum o godz. 17.00.
więcej

Katarzyna Groniec zaśpiewa w Walentynki

Wszyscy zakochani (i nie tylko) będą mieli doskonały powód aby dzień Św. Walentego spędzić w bełchatowskim Miejskim Centrum Kultury. Okazją będzie koncert Katarzyny Groniec, która wystąpi 14 lutego o godzinie 18:00.
więcej

Dróżki Pana Moniuszki...

19 stycznia 2016 o godz. 19.00 Filharmonia Łódzka zaprasza na „Dróżki Pana Moniuszki… czyli był sobie Dziad i Baba” - autorski projekt śpiewaczki Bernadetty Grabias, w reżyserii aktora – Mariusza Siudzińskiego. Muzyka doskonale współgrająca z aktorstwem i śpiewem, żart goniący żart. Teksty to głównie fragmenty z komedii Aleksandra Fredry oraz wierszy Adama Mickiewicza, Adama Asnyka i Bolesława Leśmiana, powiązane z ponad 20 pieśniami.
więcej

ALE POLSKIE KINO

W najbliższy piątek o godz. 19.00 w Filharmonii  Łódzkiej odbędzie się koncert dla miłośników muzyki filmowej. W programie znajdą się m.in. kompozycje Jerzego Matuszkiewicza,  Wojciecha Kilara, Waldemara Kazaneckiego i wielu innych. Wykonawcy: Alla Vienna. Gościnnie (śpiew): Aleksandra Wiwała i Tomasz Borkowski.
więcej

Zarządzanie światowym dziedzictwem kulturowym

Na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa w formie elektronicznej pojawiła się książka pt. "Zarządzanie światowym dziedzictwem kulturowym", która jest polskim wydaniem publikacji UNESCO z serii Poradników światowego dziedzictwa . Oprócz zebranej i uporządkowanej wiedzy na temat zarządzania dziedzictwem stanowi ona podsumowanie doświadczeń i przemyśleń zespołu praktyków, a także autorską propozycję analizy systemu zarządzania w obszarze dziedzictwa pod kątem zidentyfikowania zasadniczych problemów i potrzeb.
więcej

40-LECIE DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO

Dyskusyjny Klub Filmowy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku od 1975 skupia miłośników kina niszowego, trudnego, wartościowego. 17 grudnia 2015 r. świętowaliśmy Jubileusz 40-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Początek Gali to niezwykła historia radomszczańskiego DKFu, którą przedstawili publiczności Karolina Gurazda i Maciej Sygitowicz - miłośnicy kina, zawodowo z związani z Kinem "Pasja" MDK.
więcej

5-lecie Klubu Podróżnika w Pabianicach

Muzuem Miasta Pabianic 15 stycznia o godz. 18.00 zaprasza na 5-lecie Klubu Podróżnika PTTK. W programie wernisaż wystawy fotograficznej Witolda Stawskiego "Islandia" i prelekcja autora.
więcej

Sylwester Z ANDRZEJEM RYBIŃSKIM

Podczas koncertu Sylwestrowego w MDK Radomsko 31 grudnia 2015 r. do wspólnej zabawy zachęcał Andrzej Rybiński. Artysta zaśpiewał swoje swoje największe przeboje. Dodatkowo rozlosowano wśród publiczności fanty z nagrodami, a para taneczna Katarzyna i Dawid Fiszerowie zaprezentowała najpopularniejsze style tańca latynoamerykańskiego i nowoczesnego.
więcej

SPOTKANIE REGIONALNEJ SIECI KIN CYFROWYCH WŁ

O problemach, ale też o planach na przyszłość dyskutowali 17 grudnia 2015 r. w MDK Radomsko przedstawiciele kin regionalnych podczas kolejnego spotkania Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.
więcej

Największe przeboje opery, operetki i musicalu

Największe przeboje świata opery, operetki i musicalu, a także niezapomniane melodie gorącej Italii zabrzmią 21 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, podczas Koncertu Operetkowego. Na scenie wystąpią: sopranistka Katarzyna Staroń oraz tenor Jędrzej Tomczyk, w towarzystwie Andrzeja Tulika (skrzypce) oraz Klaudyny Wąsiewicz (pianino). Bilety w cenie 50 zł.
więcej

Skarby łęczyckiego zamku już w sprzedaży!

Wydawnictwo Muzeum w Łęczycy "Skarby łęczyckiego zamku" już w sprzedaży! Można je nabyć w łęczyckich księgarniach oraz w Muzeum w Łęczycy. Publikacja po raz pierwszy prezentuje w sposób przekrojowy obiekty muzealne działów: przyrodniczego, archeologicznego, historycznego, numizmatycznego, etnograficznego i artystycznego. Jest to próba przeniesienia czytelnika w klimat muzealnych wystaw stałych i czasowych, a także zaproszenie do niezwykłego muzeum wyobraźni, którego nie ogranicza realna przestrzeń ekspozycyjna.
więcej